BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2021. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

OFİSİ

İç Mimar Deniz Beceren'in, 2010 yılında İzmir’in bilinen mobilya atölyelerinden olan Ardıç Mobilya’da başlayan tasarım yolculuğu, 2016 yılına gelindiğinde Barkod İç Mimarlık adıyla markalaştı. Ayrıntılara verdiği önem ve kullandığı malzemelerin uyumu ile kusursuz tasarım anlayışını benimseyen Barkod İç Mimarlık, tasarımcı ekibinin yanında kendi bünyesindeki üretim atölyesiyle de tasarladığı ürünlerin uygulamasını yapmaktadır.
 

Barkod İç Mimarlık, tasarımdan üretime kadar olan tüm süreçleri tek bir çatı altında yönettiği için müşterilerine özel iç mimari tasarımları konfor ve doğal bir uyumla sunar. Ofiste bulunan tasarım ekibi müşteri ihtiyaçlarını belirleyerek kullanışlı, işlevsel ve göz alıcı tasarımlar hazırlar. Hazırlanan tasarımlar Barkod İç Mimarlık üretim atölyesinde kusursuz bir şekilde üretilir.

Konut, otel, ofis, kafe ve restoran gibi alanlarda iç mimari ve uygulama projelerini profesyonel ekibi ile gerçekleştiren Barkod İç Mimarlık, aynı zamanda fuar standları ve uygulamasıyla da markalara hizmet vermektedir. Yaratıcılık ve işlevselliği; deneyim, hayal gücü ve tasarım anlayışlarıyla birleştiren Barkod İç Mimarlık, ofisinde ve üretim atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Barkod İç Mimarlık olarak İngilizce açılımı “You Only Live Once” olan YOLO söylemini benimsiyoruz. Yani sadece bir kere yaşarsınız. Aslında bu söylem, yaptığımız işin tam anlamıyla karşılığı. Sadece bir kere yaşayacaksınız ve en güzel şekilde yaşamanızı istiyoruz. Bu nedenle çalıştığımız müşterileri her zaman dinliyor, beklentilerini anlıyor ve bir ömür kullanabilecekleri nitelikli yaşam alanları oluşturuyoruz.

Baştan sona tasarımın her anına müşterilerimizi de dahil ediyor ve fikirlerini hayata geçirmelerine olanak sağlıyoruz. Yani diyoruz ki; sadece bir kez yaşayacaksınız ama güzel yaşarsanız bir kez de yeterlidir.

İç mimari, mekânlara estetik bir güzellik ekleme tekniğini geliştirme uğraşıdır. Yani sığınma içgüdüsünden çok daha karmaşık olarak insan fonksiyonlarını mekânlaştırma işidir. Aynı zamanda bir düşünceyi şekillendiren yöntemdir.

İşte bu nedenledir ki sadece “tasarlamak” bizim için asla yeterli değildi. Yaptığımız her projenin köklü olmasını sağlayarak birer kalite göstergesi olarak anılmasını amaçlıyoruz. Barkod İç Mimarlık imzasıyla yeni nesil yaşamı bilinen formların ötesinde sunuyoruz.

Yapılmayanı yapmak, görülmeyeni görmek tecrübeden çok vizyon ister. Çünkü her mimari eser, aslında yaratıcısının imzasını taşır. Bu nedenle tasarladığımız ve ürettiğimiz her projede tek bir hedefimiz var: ‘değer yaratmak’.

Bize göre değerli olan sürdürülebilir tasarım, sürdürülebilir hevestir. Aynı zamanda iç mimarisiyle ve sunduğu çözümlerle bugün de gelecekte de var olacak bir tasarım sunmaktır. Çalışma prensiplerimizin temelini de bu değerler oluşturur.

Doğa değişiyor... Doğa değişirken insanlar değişiyor; insanlar değişirken olaylar ve ortamlar değişiyor. Kelebeği düşünün... Tırtıldan kelebek olana kadar geçen sürede sürekli gelişiyor ve dönüşüme uğruyor.

Tıpkı MÖ 535-475 yılları arasında Efes’te yaşamış olan filozof Herakleitos’un söylediği gibi; "Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir".

Nesillerden beri her şeyin değişip dönüşmesi gibi yaşam alanlarının da zamanın ihtiyaçlarına göre yenilenmesi ihtiyacı doğar. Ancak bunun doğru ellerde, doğru zamanda ve doğru planlamayla yapılması gerekir. Barkod İç Mimarlık olarak yaşam alanlarınızı iyiden mükemmele taşımak için çalışıyoruz.

Bugünü yaratan da yarını yaratacak olan da dün yaptığımız şeylerdir. Koca ve heybetli bir ağaç gibi kök salıp yeşerebilmek için deneyim gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden yaptığımız her işi yapacağımız işlerin referansı olarak görüyoruz. Geçmişten gelen tecrübemizle geleceği tasarlıyoruz. Dün olduğu gibi bugün de yaşam alanlarını iyiden mükemmele taşıyoruz.

EKİP

DENİZ BECEREN

Kurucu Ortak - İç Mimar

MELİH AYDOĞMUŞ

Kurucu Ortak - Kreatif Direktör

OLCAY ARDIÇ

Atölye - Üretim

OGÜN BAŞKARA

Atölye - Üretim

FERİDUN ARDIÇ

Elektrik ve Tesisat
Top