BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
ZARİF VE ŞIK DEKORASYON

ZARİF VE ŞIK DEKORASYON

20 Mart 2017

Sınırlı renk paletiyle iç mekân tasarımı yapmak gerçekten yetenek ister. Ancak diğer taraftan eğlenceli bir yanı da vardır. Renk paletine hükmetmek, sofistike görünüm yaratmanın temel koşuludur. Görseldeki iç mekânda, sınırlı renk paletine rağmen zarafetin şıklık ile mükemmel birleşimini görebilirsiniz. Koyu renkleri iç mekânlarda kullanmak konusunda hâlâ şüpheleriniz varsa bu örnek görsel sizin için ilham verici olabilir.

Sınırlı renk paletine sahipseniz gerçekten ilgi çekici dekorlar ve objeler kullanmanız gerekir. Bu noktada boyutlandırma konusu devreye giriyor. Görselde dramatik bir etki yaratan yüksek tavanlı bir iç mekânda büyük bir ayna ve iki tane tablo kullanılmış. İç mekâna güzel bir kontrast eklemişler. Tablolar ya da çerçeveler ne kadar büyük olursa etkisi de o kadar fazla olur. Kibirli ve gergin iç mekânlardan daha kötü bir şey olamaz. Bu yüzden her şeyin resmi olmamasına özen gösterin.

İç mekâna siyah eklemek, odanın anında daha havalı ve şık görünmesini sağlar. Örnek iç mekânda lambadan aksesuarlara ve sehpalara kadar sofistike siyah tonları kullanılmış. Hayvanlardan rafın üzerindeki vinyete kadar tüm aksesuarlar ve dekorlar mekâna mizah katmış. Aslında her iç mekânda olması gereken de bu!

Doku da oldukça akıllıca kullanılmış. Cilalı döşeme tahtaların üzerindeki yün halı ve pürüzsüz süt rengi duvarın önüne yaslanmış büyük tablo... Huzurlu, sakin ve özenle dekore edilmiş bir alan hissi yaratan detaylar. Eklektik ya da loft iç mimari herkese göre değildir. Bazen zarafet ve şık bir iç mekân aslında istediğiniz şey olabilir. Özellikle de böyle bir dekorasyona sahipseniz...

Top