BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
YILBAŞINDA MİSAFİRLERİNİZİ DAHA İYİ AĞIRLAMANIZ İÇİN 4 ÖNERİ

YILBAŞINDA MİSAFİRLERİNİZİ DAHA İYİ AĞIRLAMANIZ İÇİN 4 ÖNERİ

27 Kasım 2017

Yılbaşına artık çok az bir süre kaldı. Dışarıda kutlamak isteyenler de planlarını yavaş yavaş yapmaya başlıyor. Peki ya yılbaşını evde kutlayacak olanlar? Yılbaşını ailesiyle ya da arkadaşlarıyla evde kutlayacak olanlar için konaklama, düşünülmesi gereken konuların başında geliyor. Türk aile kültüründe eve gelen misafirleri rahat ettirmek çok önemli. Biz de buradan hareketle misafirlerinizi evlerinde gibi hissettirebilmeniz için dört öneri hazırladık. Keyifli okumalar!

Yatak örtüsü

Geceyi evinizde geçirecek misafirleriniz için kaliteli yatak örtüleriniz olmalı. Altın renk tonları şık bir hava katmak için iyi bir seçenek olabilir. Bu renk tonlarını kadife gibi kaliteli dokular ile birlikte sunarsanız misafirlerinize güzel bir gece geçirtebilirsiniz. Böylece misafirleriniz evinizde bebekler gibi rahat uyuyacaklardır.

Ekstra koltuk

Yılbaşı gecesi evinizde misafir edeceğiniz misafirlerin sayısı fazla ise ekstra bir veya daha fazla koltuğa ihtiyacınız olacaktır. Alanı daraltmamak için katlanabilir yapıda olan sandalyeleri de tercih edebilirsiniz. Böyle günler için evinizde kelebek sandalyeler bulundurmanız iyi olacaktır. Şık ve rahat olmalarının yanında alandan da tasarruf etmenizi sağlar.

Kokulu mutluluk

Evinizin iç mimarisinin güzel olması kadar önemli bir konu da kokudur. Kokular, iç mekândaki ilk etki için mükemmeldir. İç mimari ve dekorasyona bir de yılbaşı eklenince, kokuların önemi daha da artıyor. Tütsüler bu konuda size yardımcı olabilir. Tütsü bulunan her iç mekân daha sıcak hale gelir. Sakin bir ortam yaratır. Bununla birlikte yılbaşı partiniz için biraz daha şenlik kokuları tercih edebilirsiniz. Yılbaşı partinizin temasına ya da misafirlerinizin ağırlığına göre kokuları da deneyebilirsiniz.

Yılbaşı ağacı ve çelengi

Misafirlerinize daha evinize adım atmadan güzel ve sıcak bir karşılama sunabilirsiniz. Dış kapıya asacağınız yılbaşı çelengi ilk etki için harikadır. Misafirleriniz anında havaya sokar. Bunun dışında misafirlerinizi ağırlayacağınız alana güzelce süslediğiniz yılbaşı ağacını koyabilirsiniz. Böylece daha samimi bir ortam yaratmış olursunuz.

Top