BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
YILBAŞI İÇİN MİSAFİR YATAĞI ÖNERİLERİ

YILBAŞI İÇİN MİSAFİR YATAĞI ÖNERİLERİ

28 Kasım 2018

Eğer birazdan anlatacağımız önerileri uygularsanız kısa süreli ziyaret için gelen misafirleriniz uzun süreli misafirlere dönüşebilir. Bu uyarı yaptıktan sonra başlayabiliriz sanırım.

Siz de bu yılbaşında evde misafir ağırlamayı planlıyorsanız sizin için hazırladığımız önerilere mutlaka bakın. Misafir yatağı fikirleri ile ailenizi ya da arkadaşlarınızı sadece yılbaşında değil yılın herhangi bir zamanında da rahat ettirebilirsiniz. Üstelik bu fikirler geniş salonlardan kutu gibi odalara kadar her boyutta iç mekân için geçerli. Keyifli okumalar!

Oturma odasında çekyat kullanın

Eğer sürekli yatılı misafiriniz geliyor ama onlara boş oda ayıracak kadar büyük bir eviniz yoksa bir çekyat almayı düşünebilirsiniz. Oturma odanıza yerleştireceğiniz bir çekyat ile konuklarınıza mahremiyetleri için alan da sağlamış olursunuz.

Çekyat için iki seçeneğiniz var. Birincisi katlanabilir metal çerçeveye sahip yaylı sistem. Bu seçenek hem sağlam hem de rahattır. Çerçeve, yatağın oturma alanı ile aynı yükseklikte olmasını sağlar. Ancak çerçeve ve koltuk arasındaki ekstra dolgu malzemesi nedeniyle standart kanepelerden daha serttir. Aynı zamanda standart bir kanepeden daha pahalıya mal olur.

Eğer yılbaşında harcayacak paranız da kalsın istiyorsanız arka ittiğinizde açılabilen çekyatları düşünün deriz. Hem katlaması oldukça kolaydır hem de oturma alanı ile aynı yükseklikte bir yatak elde etmiş olursunuz. Bu tür çekyatları sadece eviniz için değil ofisiniz için de düşünebilirsiniz. Ofisinizin dekorasyonuna uygun bir çekyat alarak çalışmaktan yorgun düştüğünüz anlarda biraz siesta yapabilirsiniz.

Çocuklar için evde kamp yapmak

Evde yeterli alanın olmaması durumunda kullanmadığınız zamanlarda ardiyede ya da herhangi boş bir alanda saklayabileceğiniz yatakları düşünün. Katlanabilir yataklar, çocuk odaları için de harika birer uyku seçeneğidir. Genelikle çantası ile birlikte satılan Z yatakların kullanımı da basittir. Anında açıp üzerine bir şilte yerleştirerek uyumaya hazır hale getirebilirsiniz. İşiniz bittiğinde de katlayıp çantasına koyduktan sonra kaldırabilirsiniz. İşte bu kadar pratik.

Çocuk odaları için saklanabilir yataklar

Çocuklarınız arkadaşları düzenli olarak sizde kalıyorsa ve onları ağırlamak için boş odanız yoksa neden saklanabilir yatakları düşünmüyorsunuz? Çocuk yatağının altındaki bazanın da yatak olabildiği seçenekler var. Kullanmadığınız zamanlarda bu alanda çocuğunuzun eşyalarını da saklayabilirsiniz. Çocuğunuzun arkadaşı geldiğinde de tekerlekli olan bu yatağı kolayca çıkarıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Üstelik bazı saklanabilir yataklarda, ikinci yatağı ana yatak seviyesine çıkaran katlanır ayaklı bir altlık vardır. Yetişkin konuklar için de iyi bir seçenek olabilir.

Katlanır koltuk

Çekyatlar tamam ama peki ya katlanır koltuklar? Yaylı mekanizması sayesinde bu koltuklar anında yatak haline getirilebiliyor. Sofistike ve modern yapısıyla da oturma odanıza tarz katabilir. Altındaki ahşap ayakların hareket edebileceği bir ray sistemi bulunuyor. Yatmak istediğiniz zaman koltuğu açıp ahşap ayakları destek sağlamak için diğer uca götürmeniz yeterli. Hem şık hem de pratik bir seçenek.

Şişme yataklar

Geldik listenin en sonundaki seçeneğe. Bu seçenek diğerleri kadar şık olmasa da günü kurtarmak için yeter de artar. Şişme yataklar, Şişme yer tasarrufu sağlayan mükemmel bir çözümdür. Birçoğu hava pompaları veya kendi kendine şişirme cihazlarıyla birlikte geliyor ve kullanıma hazır hale getirmek sadece birkaç dakika alıyor. Üstelik listenin de en maliyetsiz seçeneği.

Top