BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
YEŞİL OTURMA ODASI DEKORASYONU

YEŞİL OTURMA ODASI DEKORASYONU

08 Mayıs 2018

Yaza uyumlu renk tonları ile dekorasyona ne dersiniz? Rahat ve sakinleştirici bir his için doğal ve göz alıcı renk tonlarını oturma odanıza tanıtın. Yeşil renginin, duvarlarda kullanmak için biraz karanlık olduğunu düşünebilirsiniz ancak yeşil rengi yatıştırıcı olduğu kadar sakinleştiricidir. Ayrıca herhangi bir oturma odasında yumuşak bir ifade oluşturabilir.

Orman yeşili ile karıştırın

Çok güneş alan bir iç mekânda, duvarları orman yeşili renginde boyamak parlama etkisini azaltacaktır. Ayrıca, uzun bir günün sonunda dinlenmek isteyeceğiniz yumuşak bir havaya yaratır. Eşit miktarlarda kullanabileceğiniz flanel grisi ile mükemmel bir denge sağlar. Sarı gibi dikkat çekici bir renk tonuyla da mükemmel vurgu oluşturabilirsiniz.

Bitkilerle doğayı evinize taşıyın

Karışık yeşil tonları ve gerçek ya da sahte bitkiler ile beyaz bir dekorasyona anında hayat verin. Ferah ve doğal bir etki için yeşilin birkaç tonunu bir arada kullanarak kontrast yaratabilirsiniz.

Liken ve kireçtaşı renkleri ile tazelik katın

Evinizi taze ve sakin bir soluk yeşil ve yumuşak bej paleti ile yenileyin. Doğada bulunan bu havadar tonlar iyi ortaklardır. İkisinin eşit bir karışımını kullanın, ardından karanlık görünmesini önlemek için parlak beyaza tonlar ekleyin.

İnce renkler, ilgi için desene ihtiyaç duyar. Bu yüzden dokusal ve botanik baskılar ile çalışın ve renk paletinin doğal ilhamını vurgulamak için sahte veya gerçek çiçekleri kullanın.

Nane yeşili ve denim mavisi

Nane yeşili, yaşam alanınıza serin ve ferahlatıcı bir hava katmak için mükemmel bir renktir. Rahat denim mavisi ve arduvaz gri ile karıştırarak rahat bir his yaratabilirsiniz. Daha sonra orta sehpa gibi dikkat çeken bir alanda parlak beyaz kullanarak vurgu yaratın.

Top