BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
YENİ SEZONUN DUVAR KAĞIDI TRENDLERİ

YENİ SEZONUN DUVAR KAĞIDI TRENDLERİ

28 Eylül 2018

Eğer duvarlarınızı yeniden dekore etmek istiyorsanız bu sezonunun öne çıkan altı duvar kağıdı trendine göz atmak isteyebilirsiniz.

Dekorasyon ve iç mimari söz konusu olduğunda, duvar kağıtları hâlâ popüler bir seçim olmaya devam ediyor. Herhangi bir iç mekâna anında renk, doku ve kişilik ekler. Ancak pek çok tasarım arasından hangisinin size uygun olduğunu nasıl anlayacaksınız? Tabii ki blog yazımızı okuyarak. Keyifli okumalar!

Sezonun trend duvar kağıdı modellerini sizin için araştırdık. İç mekâna kişilik kazandırmak ya da şık bir etki yaratmak istiyor olabilirsiniz. Aşağıdaki duvar kağıdı önerileri size kılavuzluk ederek evinizin trend bir dekorasyona sahip olmasını sağlayacaktır.

1. Doğu etkisi

Bu trend, Japon ve Hint tasarımı el yapımı modelleri kapsıyor. Bu tarzları, klasik dekoratif tasarımlar ve basit geometrik baskılarla harmanlayarak günümüzün trendlerinde duvar kağıtlarına sahip olabilirsiniz.

“Japon tasarım ideolojisinden etkilenen, elle çizilmiş Himitsu duvar kağıdı, insanları Japonya Alpleri’nin gizli güzelliğini keşfetmeye davet ediyor.” diyor Graham & Brown markasının “Renk ve Trend Uzmanı” olan Paula Taylor.

Tarihi Nihonga resimlerini referans alan tasarımda, yükselen dağların tepelerinde narin kiraz ağaçları bulunuyor. Ayrıca bulut kümeleri ve su dolu vadiler ile çevrili.

Scion markasının Japandi koleksiyonu, Japon tasarım detayları ile İskandinav sadeliğini birleştiriyor. Temiz çizgili İskandinav tarzı mobilyalar ile eşleştirilen dinlendirici renk kombinasyonları, herhangi bir iç mekân için zen benzeri bir his yaratır.

2. Modern rustik

Bu rahat görünüm cesur renklerdeki tüvit ve yünlü baskılarla güçlendirilmiştir. Orman hayvanlarının ve bitkilerinin eğlenceli illüstrasyonları anahtar parçalardır. Soyut desenler, silüetler ve yumuşak metalik renklere sahip bu duvar kağıtları, iç mekâna country ve lüks bir görünüm kazandırıyor.

İnce silüetler ve tonlar, klasik yaprak baskılarıyla modern bir güncelleme sunuyor.

3. Yeni retro

Bu tarz duvar kağıtlarında petek ve zikzak gibi tekdüze geometriler önemlidir. Renk paletinde retro turkuaz, portakal ve hardal tonları önemli bir rol oynar. Ellilerin esintilerini taşıyan mobilyalarla tarzınızı şekillendirebilirsiniz. Soyut çizgiler, dekorunuza yumuşak bir his katarak daha az resmi bir görünüm oluşturur.

Altın renkteki vurgular ile modern bir dekorasyon tarzı oluşturabilirsiniz. Kontrast yaratacak renkler kullanmak stili gerçek anlamda öne çıkarır.

4. Pürüzlü lüks yüzeyler

Taş, kırık toprak, mermer, mineral ve ahşap gibi doğal dokular, duvarlar için anahtar desenlerdir. Zengin kadife ve parıltılı kumaşlar ile çift desenli duvar kağıtları da kullanılabilir. Desenli dokular, bu tarz duvar kağıtları ile mükemmel bir tezat oluşturur.

Mermer görünümlü duvar kağıtlarınızla dekorasyonunuza ışıltılı bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Parıltılı altın vurgular, ışığı yakalamaya ve tasarıma derinlik katmaya yardımcı olur.

5. Çiçek desenleri

Klasik çizimlerden, geleneksel sulu boyalardan ve yağlı boya tablolardan ilham alan bu trend, büyük boyutlu baskılarla çağdaş bir güncelleme sağlar. Eklektik bir görünüm yaratmak için çiçek desenlerini modern aydınlatma, sade çarşaflar ve lüks kadifeler ile kontrast oluşturacak şekilde birleştirin.

Bu tasarımdaki arka plandaki zarif çiçek desenleri, çağdaş ve kadınsı bir his yaratmaya yardımcı oluyor.

6. Minimal desenler

Bu modern country tarzı duvar kağıtları, sakinleştirici bir iç mekân yaratmak için doğadan ilham alan baskılar ile ilgilidir. Zamandan bağımsız bir güzelliği vardır. Renk ancak gri, boz kahverengi, pembe ve mavi tonları şeklinde geliyor. Hafif metalik dokunuşlar ile bu tarza katman ekleyebilirsiniz.

Top