BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
YAZ RUHUNU EVİNİZE TAŞIYACAK DEKORASYON ÖNERİLERİ

YAZ RUHUNU EVİNİZE TAŞIYACAK DEKORASYON ÖNERİLERİ

02 Nisan 2018

Mevsim geçişlerinde yaşam alanlarını dekore etmek birçok kişi için ilgi çekici olsa da, yapılacak işlerin fazla olması çabucak pes etmemize neden olur. Sizin için hazırladığımı dekorasyon önerileri ile yazın ruhunu ve enerjisini kolayca evinize taşıyabilirsiniz.

Evdeki herkesin ilgisini çekecek rahat bir yaz dekorasyonu ile mükemmel bir ortam yaratabilirsiniz. Hazırladığımız temalı ve desenli sofra takımları, ev yapımı aksesuarlar ve ilgi çekici öneriler dekorasyona başlarken size rehber olacaktır.

Dekorasyona başlamak için en uygun yer yemek masasıdır. Soluk çiçek desenleri ve vintage cam ürünleri farklı bir atmosfer oluşturacaktır. Misafirlerinizi büyüleyecek çarpıcı bir odak nokta yaratmak için ilkbahar çiçeklerinden bir aranjman yapabilirsiniz.

Rahat ve doğal masalar

Yemek masanızda kullanabileceğiniz çok fazla tarz var. Bizim seçimimiz örnek görseldeki gibi country bir havaya sahip örtü. Saf bir zarafet etkisi yaratıyor. Sade ve tek renkli bir masa düzeni ile yiyecekleri ve bitkileri ön plana çıkarabilirsiniz. Masa örtüsündeki geniş şeridi, peçetelerdeki daha ince çizgiler ile karıştırmayı deneyin. Tekstil ürünleri ve cam eşyalar üzerindeki sıcak lacivert renk tonu bu temaya şıklık katıyor. Taze çiçekler ise yazın ferah görünümünü sofranıza taşır.

Tüm evi bitkilerle donatın

Yemek masası bitkileri kullanabileceğiniz tek alan olmak zorunda değil. Çiçekleri ve bitkileri evin tüm bölümlerinde kullanabilirsiniz. Aralıklı olarak bitkileri ve mevsim çiçeklerini ekleyerek oldukça doğal bir görüntü yaratabilirsiniz. Nergis ve beyaz laleyi beyaz seramiklerde kullanarak canlılık yaratabilirsiniz. Bitkileri ve çiçekleri pürüzlü ahşap yüzeylerde de kullanabilirsiniz.

Dekorasyonda yaz renkleri

Ferah maviler, iç açıcı yeşillikler, güneşli sarılar ve sıcak pembe ile bu yemek odasının gökkuşağı rengindeki paleti gülümsemenizi sağlar. Evinize adım atar atmaz rahatlamak etkisi de garanti. Bizden söylemesi...

Yaz motifleri ekleyin

Bir iç mekâna yaz havası katmanın diğer yolu da motiflerdir. Yastıklarınızda, minderlerinizde, havlularınızda ya da örtülerinizde sevdiğiniz bir hayvanın ya da bitkinin motifini kullanabilirsiniz. Sofistike bir etki yaratmasının yanında kişiliğinizi de yansıtacaktır.

Top