BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
YATAK ODASI DEKORASYONU

YATAK ODASI DEKORASYONU

29 Ocak 2017

Bugünlerde hemen hemen herkesin evde vakit geçirmeye ve rahatlamaya her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Yatak odamız ise kitap okuyarak ya da sevdiğimiz dizileri izleyerek keyifli zaman geçirebileceğimiz yerlerin başında geliyor. Rahatlıkla ilgili herkesin kendine özgü fikirleri vardır. Anca bugünkü blog yazımızda yatak odanızı nasıl daha rahat ve kullanışlı hale getirebileceğinize dair bazı evrensel ipuçlarından bahsedeceğiz.

 

FERAH VE MİNİMAL YATAK ODASI

Yatak odanızdan kullanmadığınız ya da gereksiz olan şeyleri çıkarmak yapacağınız ilk şey olmalıdır. Yatak odanızın çok kalabalık ve düzensiz olduğunu düşünüyorsanız derinlemesine bir temizlik yapmanız gerekebilir. Bu işlemi yaparken biraz yorulabilirsiniz. Ancak emin olun, daha yapmaya başlarken kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Bittiği zaman ise yatak odanız hiç olmadığı kadar ferah ve rahatlatıcı olacak.

 

YATAK ODASI MOBİLYALARINI KONUMLANDIRMA

Mobilyaları yatak odasının merkezine götürmek mekanın daha büyük ve ferah görünmesini sağlar. Ayrıca her şeyi duvara dayadığınızda aldığınız o karanlık ve boğucu etkiyi de tamamen ortadan kaldırır. Yatak odası mobilyalarınızı düzenlemek için yapacağınız ilk şey bu olmalıdır. Eğer biraz büyük bir yatak odanız varsa yatağınızın ucuna ufak bir oturma köşesi ya da puf ve komodinler koymayı da deneyebilirsiniz.

 

YATAK ODANIZA BİTKİLER EKLEYİN

Bitkiler, çiçekler ya da vazolar anında yatak odanızı daha rahatlatıcı hale getirir. Yatak odanıza adım attığınız ilk andan itibaren nefes alırsınız. Doğanın mükemmel bir etkisi olsa gerek. Bizce -sadece yatak odasının değil- evin her odasının bitkiler ve çiçekler ile süslenmesi rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.

 

KIVRIMLI YATAK ODASI DEKORLARI

Yatak odanızda kullanacağınız kıvrımlı dekorlar ya da objeler, düz hatlara sahip eşyalarınızla kontrast yaratır. Yuvarlak bir masa, tabure, ayna ve hatta yastıklar bile yatak odanızı olduğundan daha ferah gösterir. Düz hatlara sahip yatak odası eşyalarınız ile kıvrımlı hatlara sahip yatak odası eşyalarınızı dengeleyerek mükemmel bir uyum yaratabilirsiniz.

Top