BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
TAVANI KOYU RENK TONLARINDA BOYAMAK

TAVANI KOYU RENK TONLARINDA BOYAMAK

10 Mart 2017

Bu ara iç mekânı boyamakla ilgili çok fazla yazı yazdık. Bu konuyla ilgili çok fazla soru geldiği için özellikle üstüne düşmek istedik.

Konu iç mimari ve dekorasyon olduğunda sınırları zorlamayı seviyoruz. Tabii ki altı boş olan sınırları değil. Yıllar içerisinde deneyimlediğimiz ve gerçekten dönüştürücü olan sınırlardan bahsediyoruz. Büyük, küçük, eski, hantal, yeni ve modern her mekâna yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri, tavanı duvarlarla aynı renkte boyamaktır.

Basit bir numara olmasına karşın pek çok insanı korkutur. Bunu müşterilerimize önerdiğimiz zaman ilk başta şaşkın bir ifadeyle karşılaşıyoruz ama uyguladığımızda beğenmeyen biriyle henüz karşılaşmadık. Çünkü iç mimaride çalıştığınız kişileri ikna etmelisiniz. Kutunun dışında düşünmelerini sağlamalı ve bazı konularda cesur olmalarını anlatmalısınız. Eğer ortaya gerçekten özgün, farklı ve standartların dışında bir iç mimari tasarım çıkarmaya çalışıyorsanız insanların size güvenmesini sağlamalısınız.

Tavanınızı koyu renklere boyadığınızda sınırlar bulanıklaşır, alan daha sofistike ve olduğunda büyük görünür. Çünkü artık gözün takıldığı sınırlar yoktur. Her şey aynı renk tonlarındadır. Bu da sonsuzluk etkisi yaratır. Desenli duvar kağıtları olan bir odada bile deneyebilirsiniz. Duvarlarınızın rengi ne olursa olsun, tavanınızı aynı renk tonlarında boyayın. Fark gerçekten harika olacaktır. Sonuç olarak tavanınızı beyaz renkte bırakmayın. Öne çıkması için duvarlarda kullanacağınız koyu renk tonlarını tavanınız da kullanın.

Top