BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
SONBAHARDA EVİNİZİ AYDINLATMANIZ İÇİN 4 ÖNERİ

SONBAHARDA EVİNİZİ AYDINLATMANIZ İÇİN 4 ÖNERİ

13 Eylül 2018

Bunu söylerken ne kadar üzülsek de hava artık daha erken kararmaya başlıyor. Size bir iyi bir de kötü haberimiz var. Kötü haber, yaz artık sona eriyor. İyi haber ise evinizi sonbahara hazır hale getirebilirsiniz. Dekorasyona başlamak için en iyi yer de aydınlatmadır. Çünkü aydınlatmaların gerçekten dönüştürücü bir etkisi vardır. Çalışma alanı, oyun alanı ya da misafir ağırlama alanı için aydınlatmaların gücünden faydalanabilirsiniz. Peki ya sonbahar? Sonbahar için hazırladığımız aydınlatma önerilerimizde blog yazımızın devamında. Keyifli okumalar!

Rahat bir okuma köşesi oluşturun

Özellikle yaşlıların favori koltuklarının yanı başında aydınlatma elemanı olmasının bir nedeni var. Yoğun geçen bir günden sonra kendinizi kitaplara ya da en sevdiğiniz el işine kaptırmak isteyebilirsiniz. Bu koltuk ve lamba alanı ise size rahatlık ve yumuşak ışık sağlar.

Bunun da ötesinde, çarpıcı bir lamba ve koltuk ile gerçekten tarzı olan bir alan yaratabilirsiniz. Eşyaları doğru konumlandırırsanız, Instagram’da bolca paylaşmak isteyeceğiniz bir alana sahip olursunuz. Bizden söylemesi.

Eşleştirin

Bir iç mekândaki eşyaları birbirine bağlamak için pek çok yol vardır. Renk bu anlamda en önemli unsurlardan biridir. Ancak aydınlatma koordinasyonunu sağlamak daha iyi bir hiledir. Soluk ahşaplar ile beyaz tonlarının İskandinav bir havası vardır. Bu görünüm hemen hemen her dekor ile uyum sağlar. Etkisi küreseldir yani. Renkli duvarlarınızın önünde konumlandırabileceğiniz beyaz ışıklı lambalar alana soğuk ama şık bir ifade ekler.

Alandan tasarruf edin

Baş ucu masası için yeriniz yok mu? Ya da kullandığınız masanın üzeri dolu mu? İşte size tarz sahibi bir çözüm önerisi. Hem de alana ihtiyacınız yok. Örnek görseldeki lambayı duvara monte ederek istediğiniz anda istediğiniz yeri aydınlatabilirsiniz.

Tasarımı değiştirin

Aydınlatmayı değiştirmek her zaman kolay değildir. Ancak kolayca yapabileceğiniz bazı şeyler de var tabii ki. Elektrikçi aramanıza gerek yok. Elektriği kestikten sonra ampülü ek parçalarını sökün, ampülünüze uygun yeni bir aydınlatma tasarımı takın. Yeni ekleyeceğiniz aydınlatma dokuma da olabilir bakır da. Doğal aydınlatmayı da göz önüne almayı unutmayın. Nötr aydınlatma tonları rahat dekorasyon tarzları ile uyumludur.

Top