BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
SOĞUK HAVALAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

SOĞUK HAVALAR İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

05 Aralık 2017

Sizi bilmiyoruz ama biz soğuk havaları seviyoruz. Rüzgârdan, yağmurdan ve soğuktan bizi koruyarak güvenli bir liman sağlayan evlerimiz her zamankinden daha fazla öne çıkıyor. Şöminesi olan bir eviniz varsa bu anlamda oldukça şanslısınız. Ateşin başında oturup kitabınızı okuyabilir ya da çayınızı yudumlayabilirsiniz. Ancak tabii ki sıcak bir iç mekân yaratmak için şömine zorunlu değil. Klima ya da doğalgaz ile ısınan bir evi de keyifli vakit geçirebilirsiniz. Soğuk kış aylarında günler kısaldığı için gün ışığından da fazla yararlanamazsınız. Ancak bu durumu avantaja çevirmek de mümkün. Loş bir aydınlatma ile ortamı daha sıcak hale getirebilirsiniz. İskandinav ülkelerindeki dekorasyon tarzlarına göz atmak bu ufkunuzu açarak size iç mimari ile ilgili yeni şeyler öğretebilir. Çünkü bu ülkelerde kış ayları çetin geçer. Bu nedenle de yaşam tarzlarını kışa göre ayarlamak zorundadırlar. İskandinav tarzı dekorasyonun dünyada bu kadar popüler olmasının nedeni de budur.

Kış aylarının bir diğer güzel yanı da meyve sebzedeki çeşitliliktir. Ceviz, incir, ayva, patates, kestane, kabak ve nar gibi meyve sebzeleri kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Yağmurlu bir havada camın önünde kahve içmek, battaniyenin altında film keyfi yapmak ya da belki aile ile paylaşılan sıcak sohbetler anında ısınmanızı sağlayan şeylerdir. Her şey içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir mekân yaratmakla ilgilidir. Mumlar, dekorlar, yastıklar, battaniyeler kullanarak iç mekâna sıcak bir hava kazandırabilirsiniz. Özellikle yılbaşına da az bir zaman kalmışken evinizi yeni yıla hazır hale getirmek için çeşitli süslemeler yapabilirsiniz.

Her şey yaşadığınız alanı mümkün olan en az eforla dekore etmektir. Parayla bir ilgisi yok yani. Kalbinizi attıracak özenle dekore edilmiş sıcak mekânlar yaratmaya odaklanın.

 

Top