BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
SEVGİLİLER GÜNÜ DEKORASYONU İÇİN 10 ÖNERİ

SEVGİLİLER GÜNÜ DEKORASYONU İÇİN 10 ÖNERİ

13 Şubat 2017

Kırmızı, pembe ya da beyaz gibi renkler “Sevgililer Günü”nde davetkâr bir mekân yaratmak için olmazsa olmazdır. Her odaya aşk dolu bir dokunuş eklemek ya da sadece Sevgililer Günü’ne özel bir yemek odası dekorasyonu hazırlamak için bu öneriler oldukça işinize yarayacaktır.

 

1. Duvar Süsleri

Kalp şeklindeki duvar süsleri ile odanızı Sevgililer Günü’ne özel bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Sokaktan bile toplayabileceğiniz dalları güzel bir şekilde boyayarak kalp şeklinde duvarınıza asabilirsiniz.

 

2. Raf Düzenlemesi

Rafların üzerine yerleştirdiğiniz küçük tahtaların önüne kiraz pembesi papatyaları bir vazo içerisinde koyabilirsiniz. Tahtalara Sevgililer Günü mesajınızı da yazmayı unutmayın!

 

3. El Yapımı Danteller

Dantellerin modası geçti diye düşünebilirsiniz ama bu kullanımı gerçekten seveceksiniz. El yapımı kalp şeklindeki dantelleri raflara ya da kapılara asabilir ve vintage bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

4. Duvara Asılı Çiçekler

Duvarlara asacağınız çiçekler fotoğraf için mükemmel bir görüntü olmasının yanında kullanıldığı mekâna da sıcaklık katar. Üstelik uygulaması da oldukça kolay. Renkli bantlar yardımı ile farklı türdeki çiçekleri istediğiniz şekilde kolayca duvara asabilirsiniz.

 

5. Sevgililer Günü Kartları

Mevsim renklerinin kullanıldığı rengarenk sulu boya efektli kartları yemek masanızda kullanabilirsiniz. Üzerine yazacağınız mesajlarla da sevgilinize tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz.

 

6. Renkli Güller

Gülleri, renk geçişi yaratacak şekilde açık tondan koyu tona doğru dizip masaya yerleştirebilirsiniz. Böylelikle de odaya romantizm katabilirsiniz.

 

7. Kalp Şeklinde Tuvaller

Evde kolayca uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Kağıtları da küçük süsleri kalp şeklinde keserek tuvallere yapıştırın. Daha sonra bu tuvalleri odanın görünen bir yerine asın. Her baktığınızda içinizin sevgiyle dolduğunu hissedeceksiniz.

 

8. Gül Külahları

Gofret külahlara yerleştireceğiniz farklı renk tonlarındaki güller mükemmel bir aranjmandır. Bu şekilde düzenlediğiniz gülleri farklı bir etki için cam bardakların içine de koyabilirsiniz.

 

9. Üç Boyutlu Kalp Çerçeve

Tel, ahşap direkler, kırmızı kağıt peçeteler ve çivi tabancası bu göz alıcı 3 boyutlu kalp çerçeveyi yapmak için gereken araçlardır. Yaptıktan sonra tüm bunlara değdiğini göreceksiniz.

 

10. Gül Dokulu Kapı Süsü

Gül dokulu çelenk yapmak kolay olmasının yanında Sevgililer Günü’nden sonra bile kapınızda kullanabileceğiniz bir dekordur.

Top