BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
RUSTİK OTURMA ODASI DEKORASYONU

RUSTİK OTURMA ODASI DEKORASYONU

23 Nisan 2017

Oturma odanızın dekorasyonunu mu değiştirmek istiyorsunuz? 6 basit adımda oturma odanızı rustik tarzda nasıl daha güzel dekore edebileceğinizi anlattık. Keyifli okumalar!

Rustik tasarım; ahşap mobilyalar, halılar ve kalın örtüler gibi geleneksel ögeler ile modern mavi ve turuncunun karışımından oluşur. Aksesuarların ve kitapların dağınık görüntüleri ile iç mekâna karakter katılır. Eğer rustik dekorasyon yapmak istiyorsanız mobilyalarınızı olabildiğince basit tutun. Dokulu duvarları, meşe aksesuarları ve doğal kumaşları bir arada kullanın.

 

Doğal örtüler kullanın

Doğal bir örtü kışın rahat, yazın serin hissettirir. Ayrıca soluk gri renk, ahşap mobilyalar ve aksesuarlar ile mükemmel uyum sağlar.

Doğayı kucaklayın

Atmosferik bir his ve sıcaklık katmak için ideal olan rustik mumlar, doğal renk ve doku da ekler.

Yüzey gösterin

Doğal örtüler ya da kumaşlar, oturma odasına lüks ve İskandinav tarzı kimlik ekler. Ancak olabildiğince açık renk örtüler seçmeye özen gösterin.

Raf ekleyin

Lüks ve estetik katmak için metal ya da ahşap kullanabilirsiniz. Merdiven rafı birimleri, güzel aksesuarlarınızı ve aile fotoğraflarınızı görüntülemek için harika bir yoldur.

Dokulu duvar kağıtları kullanın

Ahşap dokulu duvar kağıtları ya da paneller, odanın görüntüsünü anında değiştirebilir. Odanın tamamına uygulamak zorunda da değilsiniz. Zeminden tavana kadar uygulamak yerine dikkat çekmek istediğiniz bir nokta seçin ve bu kısımda kullanın. Böylelikle maliyetleri de düşürmüş olursunuz.

Turuncu dokunuşlar ekleyin

Turuncu, kahverengini ve griyi daha canlı gösteren bir renktir. Odanın bir kısmında turuncu renk tonlarını kullanmak, asıl kullandığınız rengin öne çıkmasını sağlar.

Top