BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
RAHAT YATAK ODASI TASARIMI İÇİN 3 ÖNERİ

RAHAT YATAK ODASI TASARIMI İÇİN 3 ÖNERİ

11 Mart 2017

Yatak odaları evin diğer odalarına göre daha rahat alanlar olmalıdır. Aslında rahat bir yatak odası tasarımı yapmak oldukça kolaydır. Yatak odanıza çeşitli dokular ekleyerek istediğiniz gibi rahat bir mekân yaratabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız 3 öneri. Keyifli okumalar.

 

ÇİÇEK EKLEYİN

Her zaman söylediğimiz gibi çiçekler ve bitkiler iç mekân tasarımının olmazsa olmazıdır. Kullanıldıkları odaya anında doğal bir görünüm katarlar. Gerçek çiçekleri ve bitkileri kullanamıyorsanız sahte olanlarını da deneyebilirsiniz. En azından görünüm olarak odayı yumuşatır ve rahat bir görünüm ekler.

 

UYUMSUZLUK

Eğer rahat bir alan yaratmak istiyorsanız eşyaları uyumlu bir şekilde düzenlememelisiniz. Uyum, sınır demektir. Salaş ve rahat bir mekân için dekorları ve objeleri simetrik bir şekilde dizmek yerine ölçekleri, dokuları ve desenleri karıştırın.

 

ÖRTÜLER VE HALILAR

Zeminde kullandığınız halılar odaya yumuşak bir doku katar. Aynı şekilde yatağınızın ya da koltuğunuz üzerine koyacağınız örtüler de rahat bir yatak odası yaratmak için önemlidir. Ancak yatak odanızın dekorasyonuna uyan desenlerde örtüleri ve halıları kullanmaya özen gösterin.

 

Top