BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
RAHAT EV DEKORASYONU İÇİN 6 ÖNERİ

RAHAT EV DEKORASYONU İÇİN 6 ÖNERİ

23 Mart 2017

Evinizi daha rahat ve hoş bir yer haline getirmek için en hızlı şekilde uygulayabileceğiniz dekorasyon önerileri ile karşınızdayız. Herkes, gitmeyi iple çekeceği bir eve sahip olmayı hak ediyor. Bunun için de günlük hayatın tüm karmaşasından uzaklaşacağı, dinlenebileceği ve rahat edeceği bir ev dekorasyonu gerekiyor. Bu basit tasarım fikirleri, mobilyaları yumuşatmaktan katmanlar eklemeye kadar rahat ve şık bir ev dekorasyonu yapmanıza yardımcı olur.

 

1. Rahat bir kanepe

Rahat yastıklar ve minderler ile kabarık bir kanepe uzun geçen bir günün sonunda sabırsızlıkla beklediğimiz şeylerdir. Ancak yıpranmış ve gıcırtılı yaylara sahip olan kanepeler bu görevi yerine getirmez. Dolayısıyla kanepeniz artık ömrünü doldurmuşsa, konfor ve rahatlık sunan daha iyi bir kanepe almanızı öneririz.

 

2. İskandinav konseptini kucaklayın

Muhtemelen IKEA ile birlikte İskandinav ülkelerinden gelen en iyi şey, rahatlık ve konfor sunan dekorasyon anlayışıdır. “Hygge” olarak ifade edilen tasarım anlayışı kabaca “rahatlık” olarak çevrilebilir. Yumuşak mum ışıkları, rahat örtüler, minderler ve lezzetli içecekler ile “hygge” tasarım anlayışını hayatınıza entegre edebilirsiniz.

 

3. Muhteşem bir odak noktası oluşturun

Yaz veya kış mevsimi fark etmeksizin odanızı belirli aralıklara yeniden düzenlemeniz rahat bir iç mekân yaratmanın ilk koşuludur. Sandalyeleri ve kanepeleri sehpalarınızın yakınına yerleştirin. Tablolarınıza lambalı yumuşak aydınlatma ekleyin. Şömineniz yoksa çerçeveli fotoğraflar ile odak nokta oluşturun.

 

4. Yumuşak ve rahat örtüler kullanın

Elinizdeki yumuşak ve rahat örtüleri, kanepenizin ya da koltuklarınızın yanında koyacağınız hasır sepetlere yerleştirin. Böylelikle ihtiyacınız olduğunda kolayca ulaşabilirsiniz. Aşınmış veya rahatsız minderleri, yumuşak ve çekici hissettiren örme örtüler gibi güzel dokularla değiştirin.

 

5. Yatağınıza sıcaklık ekleyin (Kış ayları için)

Kimse soğuk bir yatağa girmekten hoşlanmaz. Özellikle de soğuk havalarda. Yatağa yatmadan önce birkaç tane sıcak su şişesini özellikle ayaklarınızı koyacağınız yere koyabilirsiniz. Önce ayaklarımızdan ısındığımızı göz önüne alırsak tüm vücudumuzu bu şekilde ısıtabiliriz.

 

6. Isıtmayı ayarlayın (Kış ayları için)

Soğuk zeminler olağanüstü şık ve havalı görünür. Ancak özellikle kış aylarında daha fazla sıcaklık arzuluyoruz. Bu nedenle odayı ısıtmak ve yumuşatmak için halı veya kilim kullanabilirsiniz. Daha fazla konfor istiyorsanız yerden ısıtmayı da düşünebilirsiniz. Sıcak noktalar oluşturan ancak bazı alanları soğuk bırakan radyatörlerin aksine, ayaklarınızın altında kalan ısıtma sistemi eşit bir şekilde ısı yayar.

 

Top