BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
PINTEREST’E GÖRE 2017’NİN EV DEKORASYON TRENDLERİ

PINTEREST’E GÖRE 2017’NİN EV DEKORASYON TRENDLERİ

12 Mayıs 2017

Bu yıl iç mimari ve ev dekorasyonunda neler trend olacak? Pinterest’e göre yuvarlak hatlı aynalar, değiştirilebilir duvar kağıtları ve pembe renk tonları bu yılın trendlerinden olacak.

Pinterest’te ilham verici iç mekân ve ev dekorasyon görsellerini incelemekten zevk alıyorsanız bu öneriler tam size göre. Pinterest’in en çok takip edilen iç mimari ve ev dekorasyonu sayfaları, 2017’de ev dekorasyonunda trend olacağını düşündükleri şeylerin analizini çıkarmış. İnsanların en çok aradıkları şeyler detaylıca incelenmiş. Kullanıcıların paylaştıkları ve aradıkları görsellerin incelenmesiyle ortaya çıkan sonuca göre bu yıl kolayca değiştirilebilen duvar kağıtları ile birlikte “kendin yap” tarzı dekorasyon ögeleri öne çıkacak. Ayrıca pembe renk tonları da oldukça fazla kullanılacak. Sizin için Pinterest’in hazırladığı listeden 9 trend seçtik. Keyifli okumalar!

 

Kendinden yapışkanlı duvar kağıdı (Aranması geçen yıla göre %344 oranında artmış)

Esnek, dayanıklı ve estetik... Bir duvar kağıdından başka ne istenebilir ki? Kendinden yapışkanlı duvar kağıtlarının uygulanması oldukça kolaydır. Ekstra bir yapışkana ya da macuna ihtiyaç duymaz. Az maliyet ve az çaba gerektirir. Aynı zamanda duvarda herhangi bir kalıntı bırakmadan kolayca çıkarılabilir. Fikrini sürekli değiştirenler için mükemmeldir. Üstelik birçok farklı çeşidi var. Dolayısıyla her tarza ve bütçeye göre bir şeyler bulmanız mümkün.

 

Yuvarlar aynalar (Aranması geçen yıla göre %35 oranında artmış)

Her tarza uyan yuvarlak aynalar, mutfaktan oturma odasına ve banyoya kadar her alanı yenilenmiş gösterecek. Pinterest kullanıcıları yuvarlak aynaları beyaz fayanslardan mutfağa kadar birçok farklı alanda kullanmış. Görünüşe göre yeni ve farklı kullanımları göstermek için evin hemen hemen her alanına yerleştirmeye çalışmışlar. Ayrıca odak nokta yaratmak açısından yuvarlak aynalar ev dekorasyonunda işinize yarayabilir.

 

Kiremit rengi (Aranması geçen yıla göre %35 oranında artmış)

İç mimari ve ev dekorasyonu ile ilgilenen insanlar için sürpriz olmadığını söyleyebiliriz. Rustik ve zamansız bir iç mekân yaratmak için sıcak ve toprak tonlarını kucaklamanızı öneririz. Görünüşe göre Pinterest kullanıcıları da böyle yapmış.

 

Duş bitkileri (Aranması geçen yıla göre %302 oranında artmış)

Hâlâ fark etmediyseniz söyleyelim, bitkiler ve çiçekler konusunda oldukça takıntılıyız. Botanik görünümünü banyolarda zaten kullananlar da yolu yarılamış demektir. Küçük bir banyonuz varsa tavandan asılı bitkileri kullanabilirsiniz.

 

Depolama (Aranması geçen yıla göre %160 oranında artmış)

Çok fazla kıyafetiniz var ama yeterince depolama alanınız yok mu? Bunun için kolayca uygulayabileceğiniz bir çözüm var. Vintage sandıkları, şık bavulları ya da hasır sepetleri kullanabilirsiniz. Kıyafetlerinizi estetik bir şekilde saklamak için harika alanlardır.

 

Pembe renk (Aranması geçen yıla göre %70 oranında artmış)

Pembe geri döndü ve bu konuda oldukça mutluyuz. Evinizde ince, kadınsı bir görünüm istiyorsanız harikadır. Aynı zamanda nötr bir etki de yaratır. En sevdiğimiz tonu ise tozlu pembe. Sofistike bir şekilde kullanıldığında dekorasyonu şık hale getirir. Gri tonlar, beyaz duvarlar ya da koyu renk paleti ile uyumludur.

 

Dikey bar arabaları (Aranması geçen yıla göre %303 oranında artmış)

Evinizde parti vermeyi seviyorsanız sizin için mükemmel çözüm olacaktır. İçkileri saklamanın ve dekorları sergilemenin en iyi yoludur. Alandan tasarruf etmenizi de sağlar. Kendiniz de kolayca yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler raf, boya ve en sevdiğiniz içecekler. İşte bu kadar!

 

Şapka ve mücevherle dekorasyon (Aranması geçen yıla göre %155 oranında artmış)

Duvarlarınıza şapka ve mücevher asabilecekken neden fotoğraflar ya da çerçeveler kullanıyorsunuz? Bu tuhaf eğilim, anlık karakter sağlar ve bir depolama çözümü olarak görev yapar. Herhangi bir alanı kişiselleştirmenin harika bir yoludur.

 

Alternatif dolaplar (Aranması geçen yıla göre %50 oranında artmış)

Kıyafetleri açık alanda sergilemek artık yeni trend. Basit bir ahşap çerçeve ihtiyacınız olan tek şey. Kıyafetlerinizi de uyum içinde yerleştirdiğiniz takdirde 2017’nin trendini kucakladınız demektir.

Top