BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
PENCERELERİNİZİ ÖNE ÇIKARMAK İÇİN 5 ÖNERİ

PENCERELERİNİZİ ÖNE ÇIKARMAK İÇİN 5 ÖNERİ

22 Şubat 2018

Ev dekore ederken pencereler, dolayısıyla da perdeler genelde unutulur. Ancak iç mekâna cüretkâr bir hava katmak için ilham verici renklerde ve desenlerde perdeler ya da güneşlikler kullanmalısınız. Gelin birlikte pencerelerinizi bahar mevsimine nasıl kolayca hazırlayabileceğinize odaklanalım. Keyifli okumalar!

Kontrast renkler

Hareketli bir dekorasyon istiyorsanız biribiri ile çatışan kalıpları deneyin. Böylelikle enerji yaratırsınız. Birlikte kullanıldığında çatışan renkler, kontrast yaratarak alanı daha sosyal hale getirir. Farklı iki kumaşın bir arada kullanılması alana derinlik katarken, kontrast renk tonlarıyla da bu derinliği daha ilgili çekici hale getirebilirsiniz.

Trend renkleri deneyin

“Ultra Violet” yani koyu menekşe rengi ile evinize canlılık katabilirsiniz. Bu renk aynı zamanda yılın pantone rengi seçilmiştir. Ancak bu renk tonunu sadece perdelerde ya da güneşliklerde kullanmak yerine odanın geneline yaymanızı öneririz. Kolay değiştirilebilir parçalar -minderler, çerçeveler gibi- sıkıldığınızda alanı faklı bir görünüme kavuşturabilmenizi de kolaylaştırır.

Jaluziler / Panjurlar

Pencereler, odanın görünümünü ve hissini önemli ölçüde etkiler. Evinizin dekorasyonu ister klasik olsun isterse de modern, jaluziler pencerelerinize kişilik katar ve sıcak bir his yaratır. Ancak burada önemli olan, sıcaklık hissini verebilmek için canlı tonlar seçmektir.

Klasiği düşünün

Zamansız kalıplar bir nedenden dolayı popüler kalır. Ancak evinizi dekore ederken geleneksel renkleri seçmenize gerek yoktur. Modern bir görünüm için geleneksel olmayan, cesur renk tonlarında modern baskılar tercih edin.

Pencereleri odak nokta yapın

Güzel cumbalı pencereleriniz ya da karakteristik çerçeveleriniz yoksa; desenli kumaşlar, zengin renkler ve güzel tasarlanmış güneşlikler ile herhangi bir pencereyi ilginç bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Örneğin, küçük bir pencereye zemin kat perdeleri eklenmesi, odaya drama getirmenize yardımcı olabilir.

Başka bir seçenek ise dekorasyonun geneli ile mükemmel bir şekilde bağlanan veya örnek görseldeki gibi çarpıcı panjurlar seçmektir.

Top