BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
OTURMA ODASINI KIŞ MEVSİMİNE GÖRE DEKORE ETMEK

OTURMA ODASINI KIŞ MEVSİMİNE GÖRE DEKORE ETMEK

30 Ocak 2017

Sıcak bir kahve, kitap ve oturma odası... Kış mevsimi denince akla ilk gelen şeyler bunlar sanırız. Detaylı bir bahar temizliği yapmadan önce ufak değişikliklere oturma odanızı kış mevsimine hazır hale getirebilirsiniz. Sonuçta bu soğuk havalarda vaktinizin çoğunu evde geçireceğinizi gön önüne alırsak size rahatlık hissi veren bir alan yaratmak oldukça önemli. Eğer sosyal medyada, özellikle de Instagram’da vakit geçirmeyi seven biriyseniz oturma odanızı kışa göre dekore etmek size harika fotoğraflar çekme şansı verir. İşte sizin için hazırladığımız önerilerimizden bazıları. Keyifli okumalar!

 

BATTANİYELER

Battaniyeler kış mevsiminin olmazsa olmazıdır. Battaniyeleri koltuklarınızın üzerine örterek güzel bir görüntü yakalayabileceğiniz gibi gerektiğinde üzerinize örtmek için de kullanabilirsiniz. Hafta sonları evde geçirilen zamanlarda uyku getirme gibi bir özellikleri de var.  Bu açıdan battaniyeler oturma odanızın en önemli objesi konumunda olmalı.

 

YASTIKLAR VE MİNDERLER

Kanepenizin üzerine olabildiğince çok yastık ve minder ekleyin. Görüntüsü bile size huzuru ve rahatlığı çağrıştıracaktır. Yastıklarınızı sıcak renk tonlarından tercih ederseniz, kış mevsiminin soğuk havasını kırarak oturma odanıza sıcak bir etki katacaktır.

 

MUMLAR

Bizce hiçbir dekor mumlar kadar güzel bir etki yaratamaz. Özellikle kokuları sizi bir anda başka bir yere götürmeye yeter. Kış mevsiminin o soğuk havasını kırmak için size yazı çağrıştıran egzotik kokulu mumlar kullanabilirsiniz. Ya da belki sıcak ve odunsu kokular... Özellikle geceleri yakacağınız hoş kokulu mumların yanına spot ışıkları de eklerseniz oturma odanız bir anda hiç olmadığı kadar sıcak görünecektir.

 

VAZOLAR VE ÇİÇEKLER

Vazolar ve bitkiler kış mevsimine ayrı bir hava katar. Mürekkep renk tonlarından doğal renk tonlarına kadar birçok farklı kombinasyonu oturma odanızı daha sıcak bir hale getirmek için kullanabilirsiniz. Güzel bir düzenleme yaratmak için farklı bitkileri ve çiçekleri bir arada kullanabilirsiniz. 

Top