BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
OTURMA ODASINI DÖNÜŞTÜRECEK BOYA ÖNERİLERİ

OTURMA ODASINI DÖNÜŞTÜRECEK BOYA ÖNERİLERİ

01 Mart 2018

Renkler, bir iç mekânı hatırlamamızı sağlayan en önemli dekorasyon ögelerinden biridir. İlgi çeker ve merak uyandırır. Bugünkü blog yazımızda, boyanın dekorasyon şemasında ruh halinin, kişiliğin ve stilin anahtarı olduğunu anlatacağız.

Yaşam alanınıza yalın bir boya ile yeni bir görünüm verebilirsiniz. Bir evi dekore etmek için en ucuz yöntemlerden biridir. Size ilham verecek oturma odaları için bu parlak renklere bir göz atın. Keyifli okumalar!

Doğadan ilham alan renkler

Örnek görselde kahverengi ve gri arasında kalan yumuşak ton, bir odanın fırça darbesi ile daha sıcak ve daha sofistike olmasını sağlayacak sessiz bir oyun değiştirici niteliğinde. Artı, diğer renklerle iyi uyum sağlar. Kumtaşı, kahverengi detaylar ve aynı zamanda düzgün bir karışım için grilerle harmanlanır. Kahverengi tonlarındaki nötr renkler, doğru detaylarla birlikte kullanılmadıkça donuk olabilir. Bu noktada mavi ve mimoza sarı renklerini öneririz.

İç açıcı beyaz

Parlak beyaz boya, iç mekânlar üzerinde dönüştürücü bir etkiye sahiptir. Duvarlarda ve tavanda kullanabilirsiniz. Beyaz, tamamen ışık tutan bir boya tonudur. Oturma odasının ihtiyacı olan tüm ışığı ve enerjiyi sağlar. Örnek görselde beyaz kanepe, çizgili döşemeler ve kumaşlar, raflarda ve duvarlarda sayısız aksesuar ile birlikte keskin bir rahatlama içine giriyor. Oluklu duvarlar ve dolaplar bu şemaya bir sahil şenliği de katmış durumda.

Pembe tonlarını yeniden düşünün

Toz pembe rengi, oturma odasında temiz, sakin ve ilgi çekici görünüm oluşturmak için harikadır. Bu olağanüstü rengi, oturma odasına sakinleştirici bir incelik katmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda iç mekâna lüks ve cazibe de ekler. Toz pembe duvarları eşit miktarda yumuşak beyaz ve sıcak nötrlerin dokunuşlarıyla dengeleyebilirsiniz. Kum, taş ve karamel renkleri gibi.

Kıyı renk tonları şeması

Derin, etkileyici bir mavi ile country bir dekorasyon tarzı yaratabilirsiniz. Beyaz nevresimler ve nötr yastıkların karışımı, koyu renkli detayların aydınlatılmasına yardımcı olur. Nöylece güncellenmiş bir kıyı görünümü yaratılır. Duvarda beyaz oluklu mobilyalar kullanabilirsiniz. Şemayı ısıtmak için yün veya sisal halıyı kullanın. Keten, hessian ve rattan aksesuarlar rustik bir tarz katmaktadır.

Ara renk tonlarını deneyin

Country tarzda dekore edilmiş bir oturma odasına sakinleştirici bir etki katmak için ara renk tonlarını kullanabilirsiniz. Ara renk tonları yeşil ve doğal gibi kimliğe sahiptir. Ayrıca pastel renk tonlarından daha fazla sıcaklık içerir. Davetkâr bir iç mekân yaratmak için oturma odasının tüm duvarlarında kullanabilirsiniz. Tavanda ve ahşap mobilyalarda daha soluk renkler kullanabilirsiniz. Turuncu ve rustik kahverengi renk paletinin hâkim olduğu dokulu yünler, tüvit kumaşlar ve çiçekler alana derinlik katar.

Top