BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
OTURMA ODASINDA KOLAYCA UYGULAYABİLECEĞİNİZ DEKORASYON ÖNERİLERİ

OTURMA ODASINDA KOLAYCA UYGULAYABİLECEĞİNİZ DEKORASYON ÖNERİLERİ

14 Mart 2018

Oturma odanızın dekorasyona mı ihtiyacı var? Oturma odasını baştan dekore ettirmek uzun bir süreçtir. Ancak hafta sonunda bile kolayca yapabileceğiniz çok sayıda dekorasyon projesi vardır.

Evinizi ve dekorasyonu seviyorsanız, her zaman yeni fikirler topladığınızdan emin olun. Bu fikirleri ister bir dekorasyon dergisinden isterseniz de sevdiğiniz iç mekânlardan ilham alarak edinebilirsiniz.

Kolayca uygulayabileceğiniz oturma odası dekorasyonu ile yaşam alanınıza kişilik kazandırabilirsiniz. Bütçeniz düşük bile olsa bu size harika bir görünüm elde etmekten alıkoymasın. Çünkü dekorasyon bütçe ile değil zevk ve uyumla ilgilidir.

Örneğin aile fotoğraflarınızı sergilemek için uygun fiyatlı ahşap çerçeveler kullanabilirsiniz. Böylelikle nötr duvarların önünde renkli bir alan yaratmış olursunuz. İç mekânı farklı dekorlar ve aksesuarlar ile güncelleyebilirsiniz. Yazının devamında hafta sonunda bile kolayca uygulayabileceğiniz birkaç öneriye yer verdik. Keyifli okumalar!

Duvar kağıdı ile stil katın

Geometrik duvar kağıdına sahip çekmece önleri veya oyukları. Her alan için alternatif desenler seçin. Duvar kağıdını farklı boyutlarda keserek iç mekâna dinamik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Oturma odanızı bahar rengi ile yenileyin

Bir odak nokta oluşturun ve oturma odanıza bahar tazeliği eklemek için pastel renk tonlarında bir palet seçin.

Dinamik masa alanı

Dikkat çeken bir renk tonu seçin ve sadece sandalyenin üzerini ve sırt kısmını boyayın. Kontrast yaratmak için sandalyenin bacaklarını olduğu gibi bırakın. Beyaz bir masayla da sahneyi tamamlayın. Seçtiğiniz renk tonu ile eşleşen bir masa lambası kullanın ve aksesuarlarla bu renk tonunu zenginleştirin.

Yapay bitkiler

İyi kalitede yapay çiçekler satın alın ve canlı çiçeklerde olduğu gibi geniş ve şık bir cam vazoda sergileyin.

Fotoğraf çerçeveleri

Fotoğraflarınızı sergilemek için duvara asacağınız ahşap çerçeveler kullanın. İç mekânın uyumuna gore çerçeveleri simetrik ya da asimetrik olarak asabilirsiniz.

Top