BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
OTURMA ODASI DEKORASYONU

OTURMA ODASI DEKORASYONU

12 Nisan 2017

Oturma odanız sıkıcı mı görünüyor? Size ilham vermesi için klasik, rustik ve İskandinav tarzı dekorasyon stillerini inceledik. 3 farklı tasarımda da aynı kanepeye var. Dekorasyon tarzlarının nasıl değiştiğini göstermek için tasarımları bu kanepe etrafında oluşturduk. Keyifli okumalar!

 

Pastel tonlarında İskandinav tarzı dekorasyon

Görseldeki klasik ve modern kıvrımlara sahip kanepe, âdeta rahatlığın bir sembolü gibi görünüyor. Ferah renkleri sayesinde her zaman güncel kalır. Farklı bir renk paleti kullansanız bile geçiş yapmak kolaydır. Dolapların arkasındaki pastel tonlarındaki duvar kağıtları ambiyansı anında değiştirmiş. Ayrıca açık renkteki kahve sehpası da hem güzel görüntüsüyle hem de depolama seçeneği sunmasıyla oturma odaları için birebirdir. Daha düzgün ve derli toplu bir görüntü için koltuğun yanında metal bir sepet kullanılmış. Açık mavi duvarlar ve sarı renkteki dekorasyon öğeleriyle pastel görünüm tamamlanmış.

Klasik dekorasyon

Klasik ve modern kıvrımları olan kanepe bu sefer klasik tarzda döşenmiş bir iç mekânda kullanılmış. Yoğun kullanılan çiçekli duvar kağıtları ve tablolar, ortaya zamandan bağımsız oldukça klasik bir görüntü çıkarmış. İskandinav tarzı dekorasyondan farklı olarak bu sefer vintage bir sehpa kullanılmış. Lila ve yeşil renkler ile klasik dekorasyonun ağır etkisi az da olsa hafifletilmiş. Görseldeki dekorasyon tarzı, göz alıcı kıvrımları ve detayları ile herhangi bir odaya anında zarafet katabilir.

Rustik dekorasyon

Kanepe iç mekândaki diğer detaylara göre klasik kalmış. Metal efektli duvar kağıdı ve endüstriyel sehpa ile oturma odasına keskin bir görünüm vermiş. Odaya canlı bir görünüm kazandırabilmek için tipografik tablolar eklenmiş. Saklama kutuları ile dağınıklık ortadan kaldırılmış ve odaya düzenli bir görüntü verilmiş. Odanın keskin görünümünü yumuşatmak için halı kullanılmış.

Top