BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
OTURMA ODASI DEKORASYONU İÇİN 4 ÖNERİ

OTURMA ODASI DEKORASYONU İÇİN 4 ÖNERİ

09 Mart 2017

Oturma odası genelde evin çok sevilen ve vakit geçirilen alanıdır. Yani rahatladığımız, eğlendiğimiz ve ailemizle birlikte vakit geçirdiğimiz yerdir. Birçok kişi oturma odasını dekore ederken havalı bir mekân yaratmaya odaklanır. Ancak bugünkü blog yazımızda daha rahat bir alan yaratmaya odaklandık.

 

1. AYDINLATMA

Bunu sıkça söylüyoruz ama her oda, gündüzleri ve akşamları farklı ruh halleri yaratmak için çok sayıda aydınlatmaya ihtiyaç duyar. İdeal olan 8 -eğer odanız küçükse 6 da olabilir- aydınlatma kullanmaktır. Küçük ışık havuzları da kullanabilirsiniz.

 

2. RAHAT KOLTUKLAR

Oturma odasında resmi ve rahatsız bir koltuk kullanmaktan daha kötü bir şey olamaz. Yumuşak koltuklar rahat etmek için oturma odasına ekleyeceğiniz en önemli parçalardır. Kadife ya da yün minderler ile bu alanı daha davetkâr hale getirebilirsiniz.

 

3. ÇİÇEKLER VE BİTKİLER

Çiçekler ve bitkiler oturma odanızın doğal ve rahatlatıcı görünmesini sağlar. Ortancaları, tropik bitkileri, kaktüsleri, büyük ve yeşil yapraklı bitkileri estetik vazolar ile birlikte kullanabilirsiniz. Çiçekleri ve bitkileri mevsimlere göre de yenileyebilirsiniz.

 

4. YÜZEY EKLEYİN

Ancak birçok farklı yüzeyi bir arada kullandığınızda havalı bir oturma odasına sahip olabilirsiniz. Konsolları, tabureleri, tabloları, pufları ve hatta kitap yığınlarını bir arada kullanın.

Elbette ki bu öneriler mükemmel bir oturma odası yaratmak konusunda yeterli değildir. Sadece size ilham verebilir. Küçük detaylara özen göstermeli ve farklı dokunuşlar eklemelisiniz. Küçük detaylar derken, genelde insanların ilk bakışta keşfedemediği ama dikkat ettiğinde gözünü alamadığı şeylerden bahsediyoruz. Bir iç mekânı muhteşem yapan şeyler bunlardır.

Top