BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
ÖĞRENDİKTEN SONRA ŞAŞIRACAĞINIZ BASİT EV DEKORASYONU İPUÇLARI

ÖĞRENDİKTEN SONRA ŞAŞIRACAĞINIZ BASİT EV DEKORASYONU İPUÇLARI

22 Mayıs 2017

Ev dekorasyonu ile ilgili blog yazımızda anlattığımız ipuçları hayatınızı değiştirecek.

“Kendin Yap” tarzı dekorasyonu herkes sever. Ancak genellikle fazla zamanımız olmadığı için bu tarz bir işe kalkışmayız. Ancak çok vakit harcamadan da yapabileceğiniz basit değişiklikler var. Karanlık bir köşenin aydınlatılmasından duşakabinin yeni bir görünüme kavuşturulması gibi.

Uygulaması oldukça kolay olan ipuçlarımız bile zorlanmadan evinizin dekorasyonunda fark yaratabilirsiniz. Artık sizi rahatsız eden küçük işlerin kolayca üstesinden gelebileceksiniz. Keyifli okumalar!

 

Yeni mutfak dolabı aydınlatması

Mutfak dolapları için sıfırdan aydınlatma yapmak zor ve pahalı olabilir. Eğer mutfak dolaplarınızda karanlık kalan alanlar varsa yerel bir yapı ürünleri mağazasına gidin ve pille çalışan aydınlatmalar satın alın. Böylelikle ekstra bir ışık kaynağı elde etmiş olacaksınız. Artık birçok akıllı aydınlatma ürünleri mevcut. Bu aydınlatmaları çift taraflı bir bant ile güzelce sabitleyebilirsiniz.

Kaygan halılardan kurtulun

Kaygan halılar, rahatsız edici olmasının yanında pratik de değildir. Yeni üretilen halılar, artık bu sorunu ortadan kaldıran malzemeye sahip. Ancak eski halınızı atmanıza gerek yok. Çünkü bu sorunu çözecek bir ipucumuz var. Yapışkan köşe şeritleri ya da akrilik-lateks malzeme kayganlık sorununu tamamen çözecektir.

Derz dolguları yenileyin

Derz dolguları yeniden renklendirmek, fayanslarınıza ışıltı katmak için mükemmel bir yoldur. Basit derz dolgu kalemleri birçok yapı mağazasında satılıyor. Eski derz dolgularınızı bu kalemler ile boyayarak yeni bir görünüm elde edebilirsiniz.

Gardırobunuzu aydınlatın

Yeterince aydınlanmayan iç mekânlarda gardıroplar da karanlık kalacaktır. Özellikle sabahın erken saatlerinde gardıropta kıyafet arayanlar için durum oldukça sıkıntılı olabilir. Gardırobunuzun etrafına küçük ışık kaynakları eklemek bu sorunu ortadan kaldırabilir. Böylece karmaşık aydınlatma ürünleri kullanmanıza ya da gardırobunuzu taşımanıza gerek kalmaz.

Fayanslardaki çatlakları doldurun

Banyo fayanslarınızda çatlaklar mı var? Endişelenmeyin! Banyonuzun dekorasyonunu tamamen değiştirmenize gerek yok. Fayanslarının rengiyle uyumlu bir tırnak cilası satın alın. Tüm çatlakları bu cila ile doldurun. Farkı siz bile anlayamayacaksınız.

Ahşaplardaki kusurları kapatın

Ahşap malzemelerde kullanıma bağlı olarak çizikler ve kusurlar oluşur. Ahşap rötuş kalemleri bu çizikleri ve kusurları kapatmak için birebirdir. Farklı renk seçeneklerinden ahşabınızla uyumlu olanı seçebilir ve bu kusurları olayca kapatabilirsiniz.

Baharatlarınızı asın

Mutfak tezgâhlarını ya da dolapları dolduran baharat kavanozlarını depolamanın zamanı geldi. Mutfak raflarınızın alt kısmında manyetik çubuklar kullanarak baharat kavanozlarınızı asabilirsiniz. Böylece hem estetik bir görünüm elde etmiş hem de diğer eşyalarınız için daha fazla alan yaratmış olursunuz.

Havluları asmak için merdiven kullanın

Merdivenler, özellikle banyo havlularını asmak için harikadır. Artık kullanmadığınız eski bir merdiven işinize yarayabilir. Merdivenin eskimiş görüntüsünü boya ya da cila kullanarak anında yok edebilirsiniz.

Demlikleri ya da sürahileri vazoya çevirin

Kullanmadığınız demlikleri ya da sürahileri vazo olarak değerlendirebilirsiniz. Üstelik farklı bir görüntü de elde etmiş olursunuz. Sadece alt kısma drenaj delikleri açmayı unutmayın.

Top