BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
NOEL’DE EVİNİZİ SÜSLEMEK İÇİN EN İYİ ÇELENK FİKİRLERİ

NOEL’DE EVİNİZİ SÜSLEMEK İÇİN EN İYİ ÇELENK FİKİRLERİ

26 Kasım 2018

İyi hazırlanmış ve davetkâr his yaratan Noel çelenkleri, kapınızı, dolayısıyla da evinizi anında yılbaşına hazır hale getirecektir. Noel çelengini dış kapıya, şöminenin ya da merdivenin üzerine assanız da dekorasyonunuz oldukça güzel hale gelecektir. Bu basit dekorasyon güncellemesini kullanarak, Noel’de minimum çaba ile maksimum etki yaratabilirsiniz.

Hiç şüphesiz gerçek bir çelenk kullanmak şahane olur. Özellikle de kokulu bitkiler ile doluysa... Ancak gerçek bitkileri tüm Noel boyunca canlı tutmak hem pahalı hem de zor olacaktır. Ayrıca gerçek çelenkler pratik de değildir. Ağır oldukları için asarken de sorun yaşayabilirsiniz. Daha basit bir seçenek arıyorsanız yapay çelenkleri tercih etmenizi öneririz. Üstelik sahte bir çelengi uzun yıllar bozulmadan saklayabilirsiniz.

Gerçek yeşillikler ve kokulu bitkiler kullanılarak el yapımı olarak hazırlanan çelenkleri; aromatik kokular, kurutulmuş otlar, portakal ve böğürtlen kullanarak daha zengin ve doğal bir hale getirebilirsiniz. Ancak çelenginiz tamamen doğal olacağı için taze ve canlı kalmasını sağlamalısınız. Bunun içinde çelenginizi yılbaşına mümkün olduğunca yakın bir zamanda hazırlayın ve dilediğiniz yere asın.

Peki yılbaşı çelenginiz için sukulentleri denemeye ne dersiniz? Hafif buzlu çam kozalakları ile sukulentleri muhteşem uyum yaratacak şekilde kullanabilirsiniz. Herkesin yeşil ve kırmızı tonlarını ağırlıklı olarak kullanacağını düşündüğümüzde bu sessiz renk paleti, ön kapı için harika şekilde vurgulanmış bir odak nokta oluşturur. Tabii ki karar sizin.

Bronz bu Noel için tercih edilen metaliktir. Yeşillikler ile kontür verilen çelenge, bronz toplar ekleyerek şenlikli bir dokunuş kazandırabilirsiniz. Yılbaşında ışıltılı bir tasarımı tercih edenler için ideal seçenektir.

Minimal yeşillikler kullanmak çelenge sofistike bir hava katar. Okaliptus, çok yönlü bir bitki olduğundan Noel’le de harika bir uyum sağlar. Ayrıca yaprakların üzerine gümüş renkte süsler eklemek kış hissini de yaratır.

Hangi çelenk fikrini seçerseniz seçin, evinizin dekorasyonunu da bu doğrultuda güncellemeyi unutmayın. Eğer yılbaşında evde olacaksınız, birkaç basit düzenleme sizin için yeterli olacaktır. Misafirlerinizi ağırlayacağınız odaya yılbaşı ağacı ve renkli dekorlar ekleyerek Noel ruhunu evinize taşıyabilirsiniz. Ayrıca yılbaşı ağacını dekorasyonunuza ya da tarzınıza göre de tasarlayabilirsiniz. Geyikli baskılı minderler, kırmızı ve yeşil battaniyeler ve günün ruhuna uygun müzikler ile mükemmel yılbaşı partisini evde de yapabilirsiniz. Dışarıda binlerce liraya ödeyerek yılbaşı programlarına katılmak istemiyorsanız sadece birkaç yüz lira harcayarak evinizi de parti verilecek bir hale getirebilirsiniz. Komşularınızdan da izin almayı unutmayın tabii ki. Bizden söylemesi...

Top