BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MUTFAK DEKORASYONU FİKİRLERİ

MUTFAK DEKORASYONU FİKİRLERİ

29 Mart 2017

Mutfak dekorasyonu birçok kişi için uzun ve sıkıntılı bir süreç olabilir. Blog yazımızdaki kısa ve can alıcı öneriler ile daha kolay bir şekilde mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz. Keyifli okumalar!

 

RENK KODU OLUŞTURUN

Mutfağınızdaki farklı işlevlere sahip alanları renk kodları kullanarak vurgulayabilir, böylelikle de geniş ve açık bir alan yaratabilirsiniz. Yemek pişirme ve hazırlama alanı için kulpsuz dolapları ve beyaz rengi deneyebilirsiniz. Mutfak tezgâhı gibi çoklu fonksiyona sahip alanları farklılaştırabilirsiniz. Tezgâhın üst kısmı için beyaz rengi kullanıyorsanız, alt kısımlar için koyu renkleri değerlendirebilirsiniz. Yemek alanı için de doğal ahşap iyi bir tercih olabilir. Ahşap döşemeleri bar tabureleri ve dolaplarla da bütünü tamamlayabilirsiniz.

 

SINIRLARI YOK EDİN

Mutfağınız ile balkonunuz bağlantılıysa, alanı geniş göstermek için bu iki alanı birbirine bağlayabilirsiniz. Büyük bir alan yanılsaması yaratmak için mutfağınızın zemininde kullandığınız karoları balkonunuzda da devam ettirin. Sürekli bir akış sağlayacağınız için mutfağınız olduğundan daha büyük görünecektir. Mutfak duvarlarınızda ya da dolaplarınızda kullandığınız beyaz rengini balkonunuzda da kullanın. Ayrıca geniş bir balkonunuz varsa tıpkı mutfağınızda olduğu gibi tezgâh ve yemek pişirme alanı ekleyebilirsiniz.

 

BASİT AMA GÜÇLÜ RENK PALETİ SEÇİN

Doğru renk kullanımı mutfağınızın gün ışığını daha fazla almasını da sağlar. Güçlü bir ifade yaratmak için beyaz veya nötr renkler ile parlak koyu renk tonları kontrast yaratacak şekilde kullanabilirsiniz. Gözün dikkatini yukarı çekmek için tavana asma aydınlatmalar ekleyebilirsiniz. Yukarıdan sarkan şeyler genelde alanın derinliğini artırır.

 

ESKİ VE YENİYİ BİR ARADA KULLANIN

Mutfağınızı yeniden dekore ederken evinizin geneline hakim olan tasarım tarzını göz önünde bulundurun. Diğer odalarınızda kullandığınız tasarım ögelerini mutfağınızda kullanmaya özen gösterin. Mutfak gibi çok işlevli alanlarda bağımsız dolaplar kullanarak sürekliliği vurgulayabilirsiniz. Görseldeki maun detayların modern tasarım anlayışı ile birlikte kullanılması gibi siz de eski ve yeniyi uyum ve ahenk içinde kullanabilirsiniz.

 

Top