BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MUTFAK DEKORASYON İPUÇLARI

MUTFAK DEKORASYON İPUÇLARI

07 Kasım 2017

Herkes mutfağının büyük ve ferah olmasını ister. Ancak Türkiye’deki konutların metrekareleri genellikle küçük olduğu için bu pek de mümkün değildir. Mutfağa ait bir kiler, açık pişirme alanları gibi iç mimari detaylar yurt dışındaki evlerde sıklıkla kullanılır. Bununla birlikte mutfağımızın kullanım alanı ne kadar olursa olsun alanı işlevsel şekilde değerlendirmek de mümkün. Bugünkü blog yazımızda mutfakların iç mimarisini güzel kılacak bazı ipuçları hazırladık. Keyifli okumalar!

Mutfakta tekerlekli hareketli bir ünite veya bir çeşit bar sehpası kullanabilirsiniz. Tarif kitaplarını ya da içecek şişelerini bu alanda kullanarak hem şık hem de pratik bir alan yaratabilirsiniz. Mutfaktaki ürünleri duvarların rengiyle aynı renkte boyamanıza gerek olmayabilir. Ancak yine de yakın olabilecek renk tonları kullanmaya çalışın. Böylelikle alanı daha büyük gösterebilirsiniz. Kilim, avize, sanat eserleri ya da çeşniler gibi güzel dekorasyon ögeleri ile mutfağınıza hareket katabilirsiniz.

Mutfağınızın iç mimarisini yenilerken sadece pratik bir iç mekân yaratmaya odaklanmayın. Bunun yerine ferah bir kullanım alanı oluşturmaya çalışın. Tezgâhın ya da masanın üzerinde kullanabileceğiniz aydınlatmalar, iç mekânı anında dönüştürür. Tabii ki aydınlatma eklerken gün ışığının etkilerini de göz önüne almayı unutmayın. Ayrıca az önce de söylediğimiz gibi renk paletini birbiri ile uyumlu olan renklerden oluşturmaya çalışın. Böylelikle daha sofistike ve şık bir mutfak dekorasyonu elde etmiş olacaksınız.

Top