BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MUTFAK AYDINLATMASI

MUTFAK AYDINLATMASI

12 Şubat 2017

İç mimari, sınırları zorlamaktır. İyi bir iç mimar ise bunu bilinçli olarak değil daha çok sezgisel olarak yapar. Her zaman farklı düşünür ve mekânı öne çıkarmak için yeni yollar arar. Çünkü dekorasyon bitmeyen bir süreçtir. Yani dekorasyonu bitirdiğinizi düşünürsünüz ama bir anda aklınıza yeni ve farklı bir fikir gelir ve her şeye yeniden başlarsanız.

Tüm bunları bir kenara not edip kalıpların dışında bir mutfak aydınlatması düşünelim. Mutfakta tek seçeneğiniz spot ışıklar ya da tezgâh aydınlatmaları değil. Aslında çok yaygın bir kullanım olmasa da avizeler mutfak aydınlatması için mükemmel bir dekorasyon ögesidir. Avizeler; oturma odaları, yemek odaları ve öne çıkarmak istediğimiz her türlü mekân için harikadır. Peki o zaman neden avizeleri mutfak için de kullanmıyoruz?

Avizeler, kullanıldıkları mekâna otomatik olarak büyülü bir görünüm katar ve ihtişam ekler. Mutfak gibi alanları avizeler ile süslemek, şık bir görüntü yaratmasının dışında oldukça pratiktir. Sadece avize seçerken mutfağınızın tasarımını da göz önüne alın. Yani modern bir mutfağınız varsa klasik bir avize almanız pek de uyumlu görünmeyecektir.

Top