BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MUTFAĞINIZ YILBAŞINA HAZIR MI?

MUTFAĞINIZ YILBAŞINA HAZIR MI?

28 Kasım 2017

Mutfakların, evin diğer odaları kadar cazibeli ve gösterişli olması gerektiğine inanıyoruz. Bununla birlikte evin kalbi olduğu için pratik ve işlevsel bir iç mimariye de sahip olmalı. Özellikle de yılbaşına artık az bir zaman kalmışken... Peki, sizin mutfağınız yılbaşı gecesine hazır mı? Cevabınız “Hayır!” ise mutfağınızı yılbaşı gecesine kolayca hazır hale getirebileceğiniz önerilerimiz aşağıda. Keyifli okumalar!

Metal aksesuarlar

Altın görünümlü bar taburelerinden metalik dekorlara ve aksesuarlara, metal aydınlatmalardan parıltılı objelere kadar metalik olan her şey iç mekâna cazibe katar. Ancak burada hüner, iç mimari tarz ile uyum yaratmaktır. Yani evinizdeki genel iç mimari tarza uygun olarak metalik detayları dengeli bir şekilde kullanmalısınız. İç mekânda ahenk yaratmayı başardığınız anda işlem tamamdır.

Koyu renk pencere çerçeveleri

Pencerelerinizin çerçevelerini koyu bir renk tonuna boyadığınız anda iç mekân olduğundan daha havalı ve şık görünecektir. Eğer daha önce koyu renk tonlarını evinizde kullandıysanız, dönüştürücü etkinin de zaten farkındasınız demektir. Gerçekten büyüleyici!

Mutfak dolapları

Koyu renk tonları konusunda takıntılı olduğumuzu düşünebilirsiniz. Ancak açık renk tonlarına göre iç mekâna daha fazla gizem derinlik katıyor. Koyu renk tonlarındaki tel örgülü bir mutfak dolabı, iç mimariyi güzelleştirmesinin yanında pratiktir de. Dekorlarınızı ya da aksesuarlarınızı bu alanda kullanabilirsiniz.

Küçük dokunuşlar

Tarif kitapları ve tezgâhtaki çiçekler ve otlar mutfağınıza oturma odası gibi bir hava katar. Mutfak dekorasyonunun sadece yemek pişirilen ya da yenilen bir yer olmasından uzaklaşmasını sağlar. Mutfağı yaşayan bir yer haline getirir. Bununla birlikte “T Aydınlatma”, yılbaşı dekorasyonuna küçük bir ışıltı eklemek için harika bir yoldur. Ortamın havasını yumuşatır ve sıcak bir iç mekân yaratır.

Doku ekleyin

Endüstriyel görünümlü beton aydınlatmalar ya da dekorlar mükemmel bir seçenek olabilir. Üstelik “Kendin Yap” videolarını izleyerek kolayca yapabilirsiniz. İstediğiniz şeyi belirleyin ve uygulayın. Eğer böyle bir vaktiniz yoksa beton aydınlatma ya da beton dekor yazarak Google’da da aratabilirsiniz. Oldukça güzel şeyler bulacaksınız. Mermer, ahşap ve beton doğal ve yaşayan bir iç mekân yaratmak için harikadır. Alana doku katmasının yanında iç mimariyi de güzelleştirir. 

Top