BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MÜKEMMEL YATAK ODASI TASARIMI

MÜKEMMEL YATAK ODASI TASARIMI

20 Şubat 2017

Yatak odaları birçok kişi için sadece uyurken kullanılan alanlardır. Yani yatak odasını uyku dışında vakit geçirilecek bir alan olarak görmeyiz. Ancak yatak odası, günü bitirdiğimiz ya da yeni bir güne başladığımız evdeki en önemli alanlardan biridir. Bu yüzden evin bu alanını güzelleştirmek için biraz çaba harcamamız gerekir. Yatak odanızda rahatlamak, kitap okumak ve hatta çalışmak için kendinize bir alan yaratabilirsiniz. İşte size asla ayrılmak istemeyeceğiniz bir yatak odası tasarımı yapmak için birkaç öneri. Keyifli okumalar!

 

BEKLENMEYENİ DAHİL EDİN

Yatak odanıza beklenmeyen ya da öngörülmeyen bir şeyler eklerseniz büyülü bir ortam yaratırsınız. Bu şey yıpranmış eski bir ahşap pencere de olabilir, sıra dışı bir yatak başlığı da. İç mekânda mimari ögeler kullanmak her zaman işe yarar. Böylelikle iç mekâna bir boyut kazandırırsınız.

 

SİHİR YARATIN

İç mekândaki dekorların ya da mobilyaların ölçekleri ile oynamak her zaman farklı bir etki yaratır. Çok küçük olan şeylerin üzerine çok büyük şeyler koymak gibi. Çünkü asimetrik bir denge yaratmak, Alice Harikalar Diyarı’nda filmindeymiş gibi bir his oluşturur. Yatak odanızdaki küçük bir masanın üzerine büyük bir masa lambası koymayı deneyin. Farkı siz de göreceksiniz.

 

LÜKS KUMAŞLAR

Yatak odanızın rahat ve konforlu görünmesini istiyorsanız doku eklemeniz gerekir. İpek ve kadife gibi yumuşak dokulu kumaşlar bu etkiyi vermenizi kolaylaştıracaktır.

 

RENK PALETİ

Yatak odanızda alışılmışın dışında bir renk denemeye ne dersiniz? Mesela yanık kahve ya da karamel. Ya da yatak odasının geneline hakim narin pembe tonları ve yumuşak kahverengi. Bu renkler ahşap ya da metalik objelerle mükemmel bir uyum gösterir. Görselde yatağın üzerinde bulunan örtü ve yastığa bakın. Bunu duvar rengi olarak hayal edebiliyor musunuz? Renkler konusunda ne kadar bilgili olursanız olun olağanüstü sonuçlar almak için her zaman farklı şeyler deneyin. Unutmayın, kimse yatak odalarında klasik hale gelen bej rengini hatırlamaz.

Top