BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MÜKEMMEL MUTFAK DEKORASYONU İÇİN 4 ÖNERİ

MÜKEMMEL MUTFAK DEKORASYONU İÇİN 4 ÖNERİ

13 Temmuz 2017

Mutfakları ve mutfak dekorasyonunu seviyoruz. Günün her saatinde vakit geçirebileceğimiz evin en önemli alanlarındandır. Yemek kitapları, çeşniler, baharatlar ve mutfağın her tarafında kullanabileceğiniz dekorlar alanınızı daha işlevsel hale getirmelerinin yanında şık da gösterir.

Bizce evde mutlu zaman geçirmenin formülü mükemmel bir mutfak dekorasyonuna sahip olmaktan geçer. Ayrıca mutfaklar, yemek pişirmeyle ilgili tüm yaratıcılığınızı sergileyebileceğiniz olağanüstü alanlardır. Bizde buradan hareketle mükemmel mutfak dekorasyonuna sahip olmak isteyenler için 4 basit öneri hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Depolama

Daha önceki blog yazımızı okuyanların çok iyi bildiği gibi biz maksimalist iç mimariyi minimal olanlara tercih ediyoruz. Ancak bazen her şeyin düzenli olmasına ihtiyaç var. Örneğin haftada 3 defadan fazla kullanmayacağınız eşyaları daha az görünen yerlere kaldırabilirsiniz. Bunun için de tüm mutfak eşyalarını saklayabileceğiniz birden fazla depolama alanına sahip olmanız gerekir.

2. Sevdiğiniz şeyleri satın alın

Mutfağınız için gerecekten sizi yansıtan şeyleri satın almaya çalışın. Yani trendleri unutun. Ayrılmak istemeyeceğiniz bir mutfak dekorasyonu için size en uygun olan dekorları ve aksesuarları alın.

3. Sosyal alanlar

Eğer mümkünse -çok küçük mutfaklar için geçerli değil- mutfağınızda sosyal alanlar yaratmaya çalışın. Mutfağınızın anında daha rahat ve samimi görünmesini sağlayacaktır.

4. Aydınlatma

 Mutfağınızın aydınlatması için tek tip ışık kaynakları kullanmayın. Mutfağınızın farklı alanlarını aydınlatmak için görev aydınlatmalarını kullanabilirsiniz. Örneğin duvara astığınız mutfak araç gereçlerini bu tarz bir aydınlatma ile öne çıkarabilirsiniz. Ambiyans oluşturmak ve mutfağınıza ruh katmak için ortam aydınlatmalarını deneyin. Bu sayede gerçekten eğlenceli bir iç mekân yaratabilirsiniz. Son olarak doğal aydınlatmayı düşünün. Doğal aydınlatmalar mutfağınızın en genel aydınlatmasıdır. Ne kadar çok doğal ışık kaynağına sahip olursanız o kadar iyi. Bu sayede mutfağınız daha sıcak ve samimi bir hale gelir.

Top