BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MÜCEVHER RENK TONLARI İLE EV DEKORASYONU

MÜCEVHER RENK TONLARI İLE EV DEKORASYONU

24 Nisan 2017

Derin turkuaz, yeşim yeşili, pembe, ametist, sitrin ve zümrüt yeşili... Bu renkler canlı ve dağınık görünmeyen bir karışım yaratırlar. Aynı zamanda doğal olarak birlikte çalışan muhteşem renk gruplarıdır. Korkutucu mu? Eğer bu renkleri siyah, gri ve beyazla dengelerseniz korkmanıza gerek yok.

Mücevher renk tonları ile ev dekorasyonu yapmak isteyenler için yazdık. Keyifli okumalar!

 

Kanepeyi canlandırın

Kadife ya da ipek gibi mat ve parlak kumaşların karışımından oluşan bir kanepe seçin. Lüks kumaşlar, mücevher renk tonlarını daha zengin gösterir.

Renk tonunu ayarlayın

Mücevher renk tonlarını öne çıkarmak için diğer renkleri titizlikle seçmelisiniz. Örneğin gri renkteki duvarlar, kumaş ve aksesuarlar üzerinde mücevher tonlarını kullanmanıza olanak tanır.

Mücevher tonlardaki aksesuarlarınızı sergileyin

Parlak ve neşeli bir görüntü oluşturmak için eklektik tarzdaki renkli cam aksesuarları, iç mekânın görünen bir kısmında sergileyin. Renkli cam, yaşam alanını aydınlatmanın harika bir yoludur. Doğal ışık alan herhangi bir pencerenin yanındaki konsol, güzel bir alan olabilir.

Anahtar parçalar

Mücevher renk tonlarını vurgulamak için, görseldeki çekmeceli dolap gibi koyu renk mobilyalar kullanın. Koyu renk aksanlar, renkli bir dekorasyon planına daha fazla derinlik katar. Aynı zamanda renkleri de vurgular.

Cesur desenler kullanın

Cesur mücevher tonlarını ve geometrik desenleri karıştırarak duvarlara dramatik bir görünüm ekleyin. Görseldeki altıgen duvar kağıdı tasarımı, turkuaz mavisi ve altın kombinasyonuna sahip durumda. Metalik, mücevher tonlarında lüks bir his yaratmanın mükemmel yoludur. Kabarcık pembesi koltuk ile iç mekândaki klasik görünüm yok edilmiş. Çalışma alanını ciddi görünümden daha eğlenceli ve modern bir hale dönüştürmüş. 

Cazibe ekleyin

Turkuaz ve derin pembe, özellikle yatak odasında harika uyum sağlar. Renk paletinin çalışmasının tek anahtarı, mobilyaları eşleştirmektir. Bu nedenle bir ya da iki parçayı merkez alarak dekorasyona başlayın. Unutmayın, yatak ya da kanepe gibi büyük parçalar dekorasyonun kalbinde yer alır. 

Top