BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MOR YATAK ODASI FİKİRLERİ

MOR YATAK ODASI FİKİRLERİ

04 Ekim 2018

Yatak odanız için renk mi arıyorsunuz? Sizin için hazırladığımız mor yatak odası önerileri ile bu arayışınız son bulabilir. Mor, pahalı ve lüks algısına rağmen her zevke uyabilecek popüler bir renktir. Ayrıca 2018’in Pantone Rengi olduğunu da unutmamak gerek.

Hayallerinizdeki yatak odası dekorasyonunu oluştururken yaratmak istediğiniz etkiyi ve havayı düşünün. Patlıcan ve mürdüm gibi güçlü tonlar, dramı çağrıştırır ve duyuları uyarır. Mor, lüksü yansıtır. Bu yüzden kadife gibi görkemli kumaşlarla birlikte kullanıldığında, zengin ve egzotik bir ifade yaratan lüks bir dekorasyon düzeni oluşturur. Diğer bir yandan mourn daha açık tonlarının yatıştırıcı ve yumuşatıcı bir etkisi vardır. Lila ve lavanta tonlarının hoş ve kadınsı bir duruşu vardır. Morun bu tonları, duvarlara dikkat çekebilecek kadar yumuşaktır.

Çiçek desenleri

Yatak odasında mor ile birlikte çiçek desenleri kullanmak sizin için cesur bir adım olabilir. Ama böyle bir değişikliğe cesaret edebilirseniz sonuç gerçekten muhteşem olacaktır. Peki böyle bir dekorasyon tarzında başarılı olmanın sırrı nedir? Yoğun çiçek baskıları, yumuşak mobilyalar ile harika uyum sağlar. Metalik parçalar ise göz alıcı görünüme büyük katkı yapar.

Erik moru ile yumuşal ruh hali

Erik moru ve kırmızı şarap tonları yatak odasına sıcak ve yumuşak bir ruh hali katar. Kadifeler ve metaller ile birlikte kullanılabilir. Sofistike bir şıklık istiyorsanız deneyebilirsiniz.

Vintage görünüm

Vintage tarzdaki çiçek desenleri ile country tarzdaki çiçek desenlerini birbiri ile karıştırmayın. Vintage tarzda daha karanlık ve dramatik bir etkisi vardır. Ekstra cazibe katmak için altın aksalar ve aydınlatmalar ekleyebilirsiniz. İpeksi yastıklar, kadife döşemeler ve altın detaylar da vintage tarzı destekler.

Sıcak tonlar

Nötr bir zemin ve beyaz boyalı mobilyalar ile başlayın. Ardından mor baskılı kumaşlar, boyalı bir odak nokta duvarı veya duvardan duvara perdeler kullanın. Doku ve rahat bir çekicilik için mor bir tüvit başlık seçin. Gül renkli bir duvara asılmış çerçeveli vintage kuş baskılar romantik ve feminen bir duruş katacaktır. Yumuşak bir nötr halı, şemayı hafif tutarak rengi dengeleyecektir.

Rahat bir his

Klasik stili yansıtan panelli bir yatak odasında lüks bir görünüm için böğürtlen ve gölgeli renk tonlarını seçin. Döşemeli bir arka başlık, dekorasyona fazladan bir dokunuş katar. Aydınlatmanızı sabitleyebileceğiniz ahşap bir dal ile doğadan ilham alın. Tebrikler! Yatmadan önce kitap okumak mükemmel bir nokta yarattınız.

Mor ve desen

Duvarlarda ve ahşaplarda kullanabileceğiniz iki ton boya efekti ile lüks kadife yatak başlığını öne çıkarabilirsiniz. Çiçek desenli döşemeli etkileyici yatak başlığı, odanın odak noktasıdır. Akıllı boya efekti, alanda sakinleştirici etki yaratır.

Tamamlayıcı renkler

Mor, hassas bir dekorasyon şemasına zarif şekilde eşlik eder. Güzel görünüm, gökyüzü üzerinde uçan mor ve turuncu kuş sürüsü ile hayata getirilir. Sade bir yatak örtüsü ve minder, hafif ametist tonları açığa çıkarır. Basit yatak çarşafları ve mobilyalar country cazibesine katkıda bulunur.

Top