BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MEVSİMSEL İÇ MİMARİ VE DEKORASYON ÖNERİLERİ

MEVSİMSEL İÇ MİMARİ VE DEKORASYON ÖNERİLERİ

01 Aralık 2017

Mevsimler değiştikçe, evinizin iç mimari tarzını ve dekorasyonunu değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik koltuğun yenilenmesi, duvarınların farklı bir renk tonuna boyanması ya da soğuk havalarda sıcak bir etki yaratmak için oturma alanının iç mimarisinin güncellenmesi olabilir. Mobilya markalarının mevsimlere göre değiştirdikleri yeni koleksiyonları bu anlamda ilginizi çekebilir. El yapımı mobilyalarda, farklı deri döşeme parçalarda, aydınlatmalarda ve ev aksesuarlarında yaratıcı koleksiyonlara göz atmanızı öneririz.

Hazır mobilya markalarının olağanüstü koleksiyonları evinizin iç mimarisini yenilemede size oldukça yardımcı olacaktır Eğer bütçe olarak daha yüksek fiyatlar ödemek konusunda hazırsanız, el yapımı mobilyalar size büyüleyebilir. Tamamen sizin kişisel istekleriniz ve tarzınız doğrultusunda hazırlandığı için yıllarca içinden çıkmak istemeyeceğiniz iç mekân yaratabilirsiniz. Biz de sonbahar ve kış mevsimlerine uygun öneriler hazırladık. Keyifli okumalar!

Yeni bir açıklama yaratın

Bildiğiniz gibi iç mimaride eklektik tarzı seviyoruz. Cazibe dolu ve inanılmaz derecede sıcak. İç mimarlık ofisimize gelen müşterilerimize her zaman nefes alabilecekleri ve eve dönüp ayakkabılarını çıkardıklarında mutlu hissedebilecekleri mekânlar yaratmayı amaçladık.

Tam da bu nedenle ölçeklere oynamak gerekiyor. İç mekâna büyük boy bir kanepe eklediğiniz anda dinamik ve dramatik bir kontrast yaratırsınız. İç mekânda; aksesuar, sanat eseri, yeni bitkiler ve hatta mobilya gibi şeyleri her zaman değiştirin ve ölçekleri ile oynayın. Tasarım gerektiren ve göz önünde olan alanlarda ise el yapımı dekorlar ve aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Aksesuarları ve dekorları yeniden düzenleyin

Evinizdeki birkaç aksesuarın ve dekorun yerini değiştirerek (ister duvarda olsun isterse yerde) dramatik bir etki yaratabilirsiniz. Kalıcı olması gerekmez… Sadece yeni bir perspektifle iç mekânı görmenize yardımcı olur.

Aksesuarlar, dekorlar ve sanat eserleri bir iç mekânın havasını değiştirir. Bunlar olmadan iç mimari ve dekorasyon tamamlanmamış bile diyebiliriz. Bu  durum mutfak, banyo ve koridor gibi evin tüm alanları için geçerlidir. Sadece size yansıtan dekorları ve akseuarları seçin ve kullanın.

Oturma alanı

Daha önceki blog yazımızı okuyanların da bildiği gibi trendleri pek takip etmeyiz. En önemli tavsiyemiz, eviniz için yeni bir şey alırken gerçekten sevdiğiniz bir şeyi alın. Böylelikle o şeyden sıkılmazsınız. Farklı tarzdaki dekorları ve aksesuarları bir araya getirerek uyum yaratın. İç mimaride her şey aynı tarzda olursa sıkıcı görünür. Ama bir şeyleri karıştırdığınız anda ortaya büyülü bir tasarım çıkarırsınız. Eğer iç mekândaki her şeyi karıştırmak konusunda endişeliyseniz yavaş yavaş yapın. Sandalyeler başlangıç için mükemmeldir. İç mekânı farklı tarzlara sahip mobilya, aydınlatma ve tekstil ile düzenleyin ve etkiyi görün. Tabii ki ana bir iç mimari tarza bağlı kalarak…

Doku

Doku, iç mimariyi yenilerken sıklıkla gözden kaçan bir unsurdur. Ancak doku kaçırılmaması gereken bir detaydır.

Doku, iç mimaride bir malzemenin yüzey kalitesini ifade eder. Örneğin masayı örnek alalım. Masa malzemesi pürüzsüz, pürüzlü veya elle oyulmuş olsa da bir dokuya sahiptir. Bir odanın rengi, odanın ne kadar sıcak veya soğuk hissettirdiğini, tonunu ve ağırlığını etkiler. İç mekânın ilk bakışta nasıl hissettirdiğini dikte etmeye de yardımcı olur.

Eşyalarınızda kuralları çiğneyip zengin kumaşlar ve dokularla açıklamalar yapabilirsiniz.

Top