BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
MERCAN RENGİ İLE EV DEKORASYONU

MERCAN RENGİ İLE EV DEKORASYONU

17 Nisan 2017

Turuncu ile renklendirilmiş gibi görünen mercan rengi, ev dekorasyonunda kolayca kullanabileceğiniz nötr bir renktir. Sıcak ve samimi atmosfer istediğiniz bir odada deneyebilirsiniz. Minimal tarzda döşenmiş iç mekânlar için oldukça kullanışlı bir renktir. Özellikle açık renkler ile birlikte kullandığınızda rahatlatıcı bir etki elde edebilirsiniz.

 

Zarif bir yaşam alanı oluşturun

Mercan rengini özellikle mat objeler ve doğal tekstiller ile birlikte kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu tasarım ögeleri mercan rengini tamamlayan detaylardır. Ayrıca huzurlu ve sakin bir ortam yaratmanızı sağlar.

Mercan ile uyumlu renkler seçin

Mercan rengi, grenli ve solgun nötrler renklerin karışımı ile güzel uyum sağlar. Taş, kum ya da açık gri renk tonları gibi. Daha şık bir etki için siyah ya da beyaz renkle de kullanabilirsiniz.

Doku ekleyin

Mercan rengi, kadife gibi zengin ve görkemli görünen dokularda kullanıldığında daha etkili bir hale gelir. Bazen sadece bir sandalye, bu muhteşem gölgeyi dekorasyon şemasına vurgu olarak eklemek için harikadır.

Dekor ve obje ekleyin

Dekorasyon şemasını bir adım daha ileri götürmek için aynı tonda mevsimlik çiçekler ekleyebilirsiniz. Ayrıca küçük dekorlar ve objeler de istediğiniz etkiyi elde etmeniz için birebirdir.

Duvarları konuşturun

Dekoratif duvar kağıtları ucuz maliyetli olmalarının yanında dönüştürücü etkiye de sahiptirler. Pürüzlü bir duvarda kullanarak doğal görünen -sıva gibi- bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca mercan ve gri tonları ile örtülü yatak, güzel ve sakin bir his yaratır.

Metal detaylar ekleyin

Sıcak tonlardaki metaller, mercan rengi ile oldukça uyumludur. Bu nedenle mercan rengini modern bir ortamda metal dokular ile birlikte deneyebilirsiniz. Ayrıca mercan rengi birçok tasarım tarzıyla -rustik ya da loft- da uyum sağladığı için evinizin genel dekorasyonunu göz önüne alarak rahatça kullanabilirsiniz.

Top