BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
LOFT İÇ MİMARİ TASARIM

LOFT İÇ MİMARİ TASARIM

13 Mart 2017

Karşıtlıkların -özellikle iç mekânlarda- ilgi çektiğini artık herkes biliyor. Büyük ölçekli dekorlar ve eşyalar ile küçük ölçekli olanları karıştırdığımızda ortaya büyülü bir görüntü çıkar. İç mekânı karşıtlıkları temel alarak dekore etme konusunda oldukça fazla soru alıyoruz. Elbette ki her alanda olduğu gibi az da olsa dekorasyon alanında bir deneyiminiz olması gerekiyor. Bazı kurallar vardır. IKEA’dan bir vazo alıp klasik bir dekorasyonu olan evinize öylece yerleştirmeniz istediğiniz etkiyi elde edememenize neden olabilir.

Lüks ve yumuşak dokulu eşyalarınız ile keskin kenarlı olanları karıştırmayı deneyebilirsiniz. Endüstriyel loft iç mimari artık klişe haline geldi. Renkli kanepeler, bolca bitki ve çiçek, şirin halılar ile tablolar denince akla hemen loft iç mimari geliyor.

Loft iç mimari tasarım anlayışı ile ilgili en önemli şeylerden biri renkli kumaş kullanımıdır. Aslında renk kullanımları da sabittir. Yeşil, krem ve toprak kahverengisi... Farklı unsurları sistemli olarak bir araya getirerek loft iç mimari yaratabilirsiniz. Size verebileceğimiz en önemli ipucu bu. Renk, doku, şekil ve ölçeği bir arada kullanın. Renk paletine ve dokulara hâkim olun. Küçük dekorların ya da objelerin yanında büyük olanları yerleştirin. Başka bir deyişle her şeyin birbiri ile ilişkili olmasını sağlayın. İlişki yoksa hikâye yaratamazsınız, hikâye yaratamazsanız loft iç mimari de olmaz. Bu kadar basit! 

Top