BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KÜÇÜK YATAK ODALARI İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

KÜÇÜK YATAK ODALARI İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

21 Mart 2017

Blog yazımıza ilham veren şey, görseldeki yatak odası dekorasyonuydu. Evin misafir yatak odası olarak kullanılan alanı. İlham verici olan şey ise bu kadar küçük bir alanda stili ve lüksü bir araya getirmeleri. Böyle bir büyü küçücük bir apartman dairesinde yaratılabiliyorsa, boyutu ne olursa olsun herhangi bir yatak odasında da yapılabilir.

Yatak, iç mekândaki en büyük alanı kaplıyor ve olması gerektiği gibi tüm ilgiyi üzerine çekiyor. Yatağı katmanlarına ayıralım. Tekstil ürünleri anahtardır. Rahat örme minder, yün dokuma örtü ve çarşaflar... Her zaman katman oluşturun, böylece alanınız daha geniş ve hoş hissettirir.

En az yatak kadar diğer alanlara da odaklanmamız gerekiyor. İnsanlar küçük iç mekânları minimal olarak dekore etme eğilimindedir. Ancak havalı bir iç mekân istiyorsanız yatağın dışında başka şeyler de eklemeniz gerekiyor. Duvarlarınızı süsleyebilir, konsol, aydınlatma ve ayna ekleyebilirsiniz. Yatağınızın yanında masa için yeterli alan yoksa zemin lambalarını düşünebilirsiniz. Odayı bir masa gibi çevreler.

Ve tabii ki tüm olay renkte bitiyor. Renk konusu oldukça kişiseldir ancak yatıştırıcı renkleri tercih etmenizde fayda var. Görseldeki iki tonlu mavi duvarları siz de deneyebilirsiniz. Duvar kağıtlarından daha ucuz olmakla birlikte, yapımı da daha kolaydır. Ayrıca istediğiniz etkiyi elde etmenizi sağlar.

Top