BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KÜÇÜK MUTFAKLAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

KÜÇÜK MUTFAKLAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

05 Nisan 2017

Mutfağınızın güzel olması için büyük olmasına gerek yok. Yeni ve farklı fikirler ile küçük mutfakları pratik ve şık hale getirebilirsiniz.

Hemen hemen herkes mutfağının büyük olmasını ister. Birçok eşyayı sıkışıklık olmadan bir arada kullanabileceğimiz bir alan elbette ki güzel olurdu ancak bazen elimizdeki ile yetinmeyi bilmeliyiz. Ayrıca küçük bir mutfağa sahip olmak onu sıkıcı bir şekilde dekore etmek zorunda olduğunuz anlamına da gelmiyor. Ferah ve geniş hissettirmek için akıllıca yöntemler var.

Küçük mutfaklarda sıkışıklığa izin vermeyin

Duvara monte dolaplar küçük olan mutfağı daha da sıkıcı gösterir. Bu yüzden kesinlikle kullanmamanızı öneriyoruz. Açık raflar, kullandığınız raf miktarını sınırladığınız sürece, küçük mutfaklarda büyük bir etki yaratarak açık ve havadar his yaratır.

Tezgâhları karmaşık hale getiren çok fazla öğe varsa duvara monte manyetik bıçak şeritleri, mutfak eşyaları, tavalar, kupalar, baharat kavanozları ve çatal bıçak depolarını asmak için raylar gibi akıllıca çözümleri düşünün. Ayrıca tahta kaşık gibi eşyalar uzak bir alanda saklayabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda alıp kullanabilirsiniz.

Mutfak planınızı basit tutun

Basit beyaz duvarlar mutfağınızı olduğundan daha büyük gösterme konusunda size yardımcı olabilir. Zarif ve çağdaş ayrıntılar ekleyerek alanı daha da ferah gösterebilirsiniz. Yansıtıcı malzemeler ve minimal dekorlar küçük mutfakların en iyi arkadaşlarıdır. Bu nedenle beyaz veya buzlu cam dolap kapaklarını, beyaz taş veya paslanmaz çelik tezgahları kullanmayı düşünebilirsiniz. 

Top