BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KÜÇÜK BÜTÇE İLE BÜYÜK DEKORASYON

KÜÇÜK BÜTÇE İLE BÜYÜK DEKORASYON

01 Ağustos 2017

Bugünkü blog yazımızda küçük bütçeler ile yaşam alanlarınızın iç mimarisini yenilemenize odaklandık. Çünkü gerçekten tarzı ve ruhu olan bir iç mekân yaratmak için yüksek maliyetlerin altınıza girmenize gerek olmadığına inanıyoruz. Stilin para ile ilgisi yoktur. Çoğu zaman düşük bütçelere sizi daha yaratıcı olmaya zorlar ve ortaya çıkan sonuç şahane olur.

Burada sorulması gereken asıl soru, evinizin iç mimarisini ve dekorasyonunu yenilemeye gerçekten hazır mısınız?  Sizin için çok hızlı bir şekilde uygulayabileceğiniz bazı ipuçları hazırladık. Keyifli okumalar!

 

Kanepenize yeni bir görünüm kazandırın

Koltuklarınız, kanepeleriniz ya da sandalyeleriniz artık eskimeye başladıysa örtüler ve yastıklar ile katman oluşturun. Böylelikle hoş bir doku da eklemiş olursunuz. Sadece yaratmak istediğiniz etkiyi göz önüne alın ve eski görüntüyü saklayın.

 

Aydınlatma ile süsleyin

Led aydınlatmalar ya da küçük ampuller sadece özel günler için değildir. İç mekânı aydınlatmanın ve sihirli bir parlaklık yaratmanın en ucuz yoludur. Konsollarınızın, dolaplarınızın ya da aynalarınızın üzerinde estetik bir şekilde kullanabilirsiniz. Yılın her anında güzel bir etki yaratacaktır.

 

Boyayın

Kapı kollarına ya da mobilyalarınıza yeni bir görünüm kazandırmak için sprey boyası kullanın. Bu konuda oldukça yaratıcı olabilirsiniz. Çok yüksek maliyeti olan bir konsol almak yerine benzerini yapmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle servet harcamadan da güzel mobilyalara sahip olabilirsiniz. Üstelik sizi yansıtan detaylar da ekleyebilirsiniz.

Kısa bir süre sonra bizde “Kendin Yap” temalı videolar hazırlamaya başlayacağız. YouTube kanalımızı takip etmeyi unutmayın. Ayrıca yine YouTube gibi video paylaşım sitelerinde bu konu hakkında yüzlerce video bulabilirsiniz. İlginizi çekenleri seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Biraz zımpara biraz astar ile herhangi bir mobilyayı anında yeni bir seviyeye taşıyabilirsiniz.

 

İllüzyon yaratın

Duvarlarınızda olağanüstü görünüm yaratmak için pahalı malzemeler almanıza gerek yok. Tuğla ya da ahşap gibi gerçek malzeme kullanmak yerine dokulu duvar kağıtlarını deneyebilirsiniz. Her şey tamamen illüzyon yaratmakla ilgilidir. Her zaman kalıpların dışında düşünemeye çalışın. Böylece size bir servete mal olmadan da içinden hiç çıkmak istemeyeceğiniz bir iç mekân yaratmış olacaksınız.

Top