BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

28 Mart 2017

Küçük bir banyonuz varsa endişelenmeyin. Küçük banyolar için harika dekorasyon önerilerimiz var. Banyonuz ne kadar küçük olursa olsun, ihtiyaçlarınıza uyacak şık dekorasyon fikirleri ile farklılık yaratabilirsiniz.

Küçük bir banyo şık, pratik ve doğru bilgi birikimi ile yerden tasarruflu edebilir. Zeminde, duvarlarda, duş ve tuvalet bölümünde nötr renkler kullanarak sonsuzluk etkisi yaratabilirsiniz. Banyoyu ayrı renkleri tonlarına bölmek yerine bu şekilde bir kullanım sınırları ortadan kaldırarak bitmeyen bir mekân algısı yaratacaktır.

Alternatif olarak küçük bir banyoya duvarlar ile derinlik katabilirsiniz. Blok renkler ya da tuğla duvarlar bu anlamda iyi bir tercih olabilir. Koyu renk tonlarını kullanmaktan da çekinmeyin. Koyu renkler küçük bir banyoya zarif ve zengin bir doku katacaktır. Ayrıca depolama alanları da dağınıklığı ortadan kaldırmak için önemlidir.

Eğer böyle bir alanınız varsa banyonuzu açıp aydınlık ve havadar bir alan yaratmak için gün ışığı eklemeyi düşünün. Ufak tavan pencereleri oldukça şık durabilir. Aynı zamanda banyonuzun daha fazla ışık almasını da sağlar. Beyaz mobilyalar odanın ışığın odanın geri kalanına sıçramasına yardımcı olacaktır. Birkaç ilginç aksesuar ve dekor kullanarak da banyonuza kişilik katabilirsiniz. Aydınlatma her şeyin anahtarıdır. Aynanızın arkasında ya da yanında kullanacağınız görev aydınlatmaları gibi seçeneklerle kişiliğinizi yansıtabilirsiniz. Ancak tüm aydınlatma armatürlerinin ıslak alanlarda güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için doğru özelliklerde olduğundan emin olun.

Küçük bir banyoyu sade ve minimal tutmaya gerek yoktur. Vintage tarzı seviyorsanız hiç durmayın! Akıllıca kullanılmış depolama alanları hiçbir şeyin dağınık görünmemesini sağlar. Banyo dekorasyonu seçenekleri arasında otel tarzı tasarım seçeneği de vardır. Otellerde olduğu gibi ferah ve modern bir banyo dekorasyonu için siyah ve beyazı, yumuşak gri renk ile birlikte kullanabilir ve monokrom bir etki yaratabilirsiniz.

Top