BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ

30 Ocak 2018

Banyonuz ne kadar küçük olursa olsun endişelenmenize gerek yok. İç mekânınız ne kadar kompakt olursa olsun, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uyacak şık dekorasyon fikirlerimiz ilginizi çekecek.

Pratik ve doğru bilgi ile küçük banyonuzu tasarruflu şekilde kullanabilirsiniz. Zeminde, duvarlarda ve hatta banyo ve tuvalete doğru devam eden nötr renkler ile sonsuzluk hissi yaratabilirsiniz. Bu durum iç mekânı ayrı alanlara bölmek yerine bitmeyen bir duygu yaratacaktır. Mümkünse aydınlık ve havadar görünen bir banyo dekorasyonu yaratmak için aydınlatma ekleyin. Bu anlamda açık renk mobilyalar -özellikle beyaz olanlar- ışığın iç mekâna yayılmasına yardımcı olacaktır. Birkaç ilginç aksesuar ve dekorla da banyonuza kişilik katabilirsiniz.

Aydınlatma her iç mekânda olduğu gibi anahtardır. Drama yaratmak için aynaların hemen yanında görev aydınlatmalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca dimmer anahtarı olan aydınlatmalar ışığın şiddetini ayarlamanıza imkân tanıdığı için oldukça kullanışlıdır. Banyolar ıslak mekânlar olduğu için tüm aydınlatma armatürlerinin doğru IP değerine sahip olduğundan emin olun.

İpuçlarına geçmeden önce önemli bir açıklama daha yapmak istiyoruz. Banyonuz küçük diye sade ve minimalist bir dekorasyon yapmanıza gerek yok. Vintage tarzı seviyorsanız uygulayın. Akıllı depolama seçenekleri ile dağınıklık görüntüsünden kurtulabilirsiniz.

Küçük banyolar için dekorasyon fikirleri konusunda söyleyecek çok fazla şeyimiz olduğu için blog yazılarını parça parça yayınlayacağız. Takipte kalmaya devam edin. Keyifli okumalar!

Çok işlevli bağımsız mobilyalar

Sınırlı alan yaratıcılığınızı etkilememelidir. Banyonuz küçükse rahat hareket etmenize olanak sağlayacak olan bağımsız mobilyalar kullanın. Bağımsız ve çok işlevli mobilyalar kullanmak, dekorasyonda istediğiniz zaman değişiklikler yapmanıza olanak tanır. Yerleşik ünitelerin aksine hem kullanımı hem de taşınması kolaydır.

Göz yanılsaması

Sahip olduğunuz alan ve gözün algıladığı alan aynı değildir. Banyonuzda aynı seramikleri kullanarak gözün algılamasıyla oynayabilirsiniz. Çünkü tasarımın nerede başladığını ayırt etmek daha zor hale geleceği için alanınız daha büyük hissettirecektir. Mermer, tek bir parça gibi göründüğü ve kenarları çok belirgin olmadığı için özellikle etkilidir.

 

Devamı gelecek blog yazısında...

Top