BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ-3

KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ-3

15 Şubat 2018

Küçük banyolar için dekorasyon fikirleri serimizin üçüncü yazısı ile karşınızdayız. Bu son blog yazısında daha çok iç mekâna uygun aksesuarların seçiminden söz edeceğiz. İlk blog yazısında da söylediğimiz gibi, iyi bir banyo dekorasyonuna sahip olmak için banyonuzun büyüklüğü önemli değildir. Önemli alanı alanı verimli kullanmak ve odak noktalar yaratmaktır. Keyifli okumalar!

Mobilyalarınıza uygun ölçek belirleyin

Büyük mobilyalar, küçük bir iç mekânı oldukça küçük gösterebilir. Bu nedenle daima alanınızın ölçeğine uygun mobilyalar satın alın. Küçük bir banyonuz varsa vitrifiye ürünlerini de mobilyalara uygun seçin. Duvara asabileceğiniz eşyalar ile alandan kazanabilirsiniz. Ancak bunlar banyonuza kişilik eklemek için yeterli değildir. Banyo mobilyalarınızı en sevdiğiniz renge boyayın ve zeminde desenli seramikler tercih edin.

Mobilya ve aksesuarları akıllıca seçin

Banyoya nostaljik aksesuarlar ekleyerek de alandan tasarruf edebilirsiniz. Alandan tasarruf sağlayan duvara monte musluklar da iyi bir çözümdür. Boş zemin ne kadar fazla olursa banyo o kadar ferah görünür. Bu yüzden sabit mobilyalar yerine ayrı ayrı parçalar kullanın. Depolama konusunda kararsızsanız hasır sepetler işinize yarayabilir.

Yarı döşenmiş seramikler

Eğilimli bir tavanda seramiği nasıl kullanacağınız konusunda kararsız mısınız? Duvarı yarı yarıya seramikle kaplamayı deneyin. Böylelikle hem fayanslardan tasarruf ederseniz hem de alanınız daha büyük görünür. Nötr bir seramik seçin ve alanın ışığından maksimum düzeyde faydalanmak için tavanı beyaz tonlarında boyayın.

Alanın bir kısmını farklı renkte boyayın

Beyaz rengi küçük bir alanı daha büyük göstermek için iyi bir seçim olsa da bazen çok sade kalabilir. Bu yüzden duvarın bir kısmında farklı bir renk tonu kullanmak hem havadar bir his yaratır hem de alana kişilik kazandırır.

Aksesuar seçimi

Banyonun tamamını dekore etmek için yeterli bütçeniz yoksa, aksesuarlar kompakt bir alanda harikalar yaratır. Bir tema seçin ve uygulayın. Seçtiğiniz temaya uygun aydınlatma, aksesuar ve mobilya kullanın.

Duvar kağıdıyla alanın küçüklüğünü unutturun

Duvar kağıdı herhangi bir odaya anında kişilik kazandırır. Ancak burada önemli olan nokta, banyo gibi alanlarda su ve buhar duvar kağıdına zarar verebileceği için uygun malzeme kullanmaya özen gösterin. Odak nokta yaratarak algıyı dağıtmak için cesur duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Bu sayede banyoya giren kişi alanın büyüklüğünden çok duvar kağıtları ile ilgilenecektir.

Basit tutun

Banyonuzu nasıl dekore edeceğiniz konusunda karamsarsanız, yumuşak doğal tonlar kullanarak basit tutun. Temiz hatlara sahip mobilya ve aksesuarları seçin ve oda hissi yaratmak için mümkün olduğunca dağınık olmamaya özen gösterin.

Top