BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ-2

KÜÇÜK BANYOLAR İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ-2

06 Şubat 2018

Bir önceki blog yazımızda küçük banyolar için dekorasyon fikirlerine yer vermiştik. Ancak bu konuda söyleyecek çok şeyimiz olduğu için konuyu üçe bölmeyi uygun gördük. Bu sayede hem okurken sıkılmamanızı hem de sizden gelecek yorumlara göre konuya şekil vermek istedik.

Sizin için hazırladığımız pratik, işlevsel ve şık banyo dekorasyonu fikirleri ile küçük banyonuzu olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Keyifli okumalar!

Duvar kağıdı

Küçük bir banyoyu gizlemenin en iyi yollarından biri ilgi yaratmaktır. Çarpıcı bir duvar kağıdı ise bunun için en ideal yöntemdir. Banyonuzda nemli ve sıcak koşullarla başa çıkması için özel olarak yapılmış bir duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Depolama

Banyonuza depolama için sınırlı alanınız varsa, ayaklı tel saklama üniteleri şampuan, losyon, diş macunu gibi eşyaları saklamak için birebirdir. Kolayca taşınabildiğinden gerektiğinde yatak odanıza kaldırabilir ve banyonuza daha geniş bir alan yaratabilirsiniz.

Duvara asılan parçalar

Banyo duvarlarına sabitleyebileceğiniz armatürler, size nefes alabileceğiniz ciddi bir alan kazandırır. Bu armatürlerin altına yerleştirebileceğiniz hasır sepetlerde de banyo malzemelerini saklayabilirsiniz. Duvara entegre musluklar, alandan tasarruf etmenizi sağlarken, beyaz tonlarından oluşan bir renk paleti, banyonuzu geniş ve havadar hale getirecektir.

Zemin ve duvar karoları

Küçük bir banyonun daha büyük görünmesini sağlamak için en akıllıca yol, duvarlarda ve zeminde aynı karoları kullanmaktır. Bu aile banyosundaki doğal taş, sadece spa tarzı bir dokunuş değil, aynı zamanda fayanslarla birlikte geniş ve havadar hissettiriyor. Doğal taş çok nötr hissettiriyorsa; havlularınızda, depolama dolaplarınızda ve aksesuarlarınızda kullanacağınız güçlü renk patlamalarıyla bu hissi kolayca bastırabilirsiniz. Banyoya kişilik katmak için en uygun maliyetli yol olduğunu da belirtmek isteriz.

Problemi avantaja çevirin

Küçük banyoyu daha işlevsel hale getirmek için kullanabileceğiniz her türlü alanı değerlendirin. Garip biçimli bir tavanınız varsa -bu çatı katı banyosu gibi- dekoratif bir özelliğe dönüştürün. Arkasındaki duvar kağıdıyla kontrast yapmak için tavanı beyaza boyayın. Sınırlı alana karakter eklemek için harika bir yoldur.

Top