BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KOLAYCA UYGULAYABİLECEĞİNİZ 6 EV DEKORASYONU ÖNERİSİ

KOLAYCA UYGULAYABİLECEĞİNİZ 6 EV DEKORASYONU ÖNERİSİ

03 Mayıs 2017

Belirli aralıklarla ev dekorasyonunu yenilemek iyidir. Tabii yenilemek derken bütün dekorasyonu değiştirmekten bahsetmiyoruz. Küçük değişikliklerle farklı bir görünüm kazandırmaktan söz ediyoruz. Instagram hesabımızı takip ediyorsanız size ilham verebileceğini düşündüğümüz birçok farklı dekorasyon önerisi paylaşıyoruz. Konumuza dönecek olursak, halıların ve sandalyelerin yerlerini değiştirebilir, puflar ve yastıklar ekleyerek iç mekâna yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bunların dışında sadece basit değişikliklerle ev dekorasyonunuzu nasıl yenileyebileceğinize dair birkaç öneri hazırladık. Keyifli okumalar!

1. Yastıkları değiştirin

Yastıklarınızı ya da minderlerinizi değiştirerek sadece birkaç saniyede herhangi bir kanepe ya da sandalyeye yepyeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

2. Masayı güncelleyin

Masalar ya da sehpalar için en kolay güncelleme yolu yeni vazolar, çiçekler, kokular ve kitaplar eklemektir. Canlı çiçeklerin yerine sahte olanları da kullanabilirsiniz. Bahar mevsimine uygun rengarenk çiçekler iç mekâna farklı bir hava katmanızı sağlayabilir.

3. Aydınlatma

Aydınlatma, iç mimaride ve dekorasyonda en önemli konulardan biridir. Masa lambaları ya da sarkıt aydınlatmalar iç mekânın görünümünü anında değiştirir. Daha önceki blog yazılarımızda bu konuya fazlaca değinmiştik. Güzel bir atmosfer ve ambiyans yaratmak için ışığın tonunu iyi ayarlamanız gerekiyor. Aydınlatmalar ayrıca güzel odak noktaları da oluşturur.

4. Yatağı yenileyin

Yatak çarşaflarını değiştirmek, herhangi bir yatak odasına yeni bir görünüm kazandırmanın en kolay yoludur. Yatak çarşafları yerine yastıkları ve minderleri de değiştirebilirsiniz.

5. Dekor ekleyin

Resimler, küçük heykeller, dekorlar ya da aksesuarlar iç mekânı yenilemek için birebirdir. Sevdiğiniz dekorları ve objeleri, dekorasyon tarzınıza uygun şekilde kolayca ekleyebilirsiniz. Ayrıca maliyet olarak da sizi yoracak bir işlem değildir.

6. Kapıları güncelleyin

Kapılarınızı duvarlarınız ile aynı renge boyayabilir, kapı kollarını değiştirebilirsiniz. Kapıların duvarlar ile aynı renk olması iç mekânın -sonsuzluk etkisi yaratarak- olduğundan daha geniş görünmesini sağlar.

Top