BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KOLAYCA UYGULAYABİLECEĞİNİZ 3 MUTFAK DEKORASYONU ÖNERİSİ

KOLAYCA UYGULAYABİLECEĞİNİZ 3 MUTFAK DEKORASYONU ÖNERİSİ

11 Mayıs 2017

Mutfağın dekorasyonunu yenilemek evin geri kalanına göre daha yüksek maliyet gerektirir. Aynı zamanda evin en fazla zaman geçirilen alanlarından biridir. Dünyanın hemen hemen her yerindeki gayrimenkul danışmanları evin değerini artıran şeyin mutfak olduğunu söyleyecektir. Ancak dekorasyonu tamamen yenilemeden de mutfağınızı daha göz alıcı hale getirebilirsiniz. Size ilham olabileceğini düşündüğümüz üç öneri hazırladık. Keyifli okumalar!

 

RENK

Bu konuya neredeyse tüm blog yazılarımızda vurgu yaptık. Renk, bir odayı dönüştürmenin ve göz alıcı hale getirmenin en kolay yoludur. Mutfağınızda kullanabileceğiniz oldukça bir sürü harika renk paleti var. Tarzınıza uygun olan rengi seçerek hemen uygulayabilirsiniz. Biz koyu renk tonlarını kullanmayı seviyoruz. Örnek görselde olduğu gibi koyu renk tonları kullandığınız zaman duvar, zemin ve dekorlar odak nokta haline geliyor.

 

DEPOLAMA

Tezgâh altındaki raflar, tezgâh üstündeki dolaplar ve çekmeceler... Hepsi harika depolama alanlarıdır. Mutfak dekorasyonunda göz önüne alınması gereken en önemli konulardan biri de depolamadır. Çünkü depolama, her şeyin anahtarıdır. Standart depolama alanlarını kullanmak yerine biraz kalıpların dışında çıkmanızı öneriyoruz. Açık depolama alanları bu konuda size ilham verebilir. Ayrıca mutfağınızda her şeyin pratik olmamasına da dikkat edin. Gözün dikkatini çekebilecek bir rafı ya da dolabı eklemeyi deneyin. Çerçeveler, bitkiler ve dekorlar ile mutfağınızı keyifle vakit geçirebileceğiniz bir alana dönüştürün.

 

DOLAP

Endişelenmeyin! Tüm mutfak dolaplarınızı yenilemenizi önermeyeceğiz. Mutfak dolaplarını kolayca yenilemenin yolu kapakları değiştirmekten geçer. Dolaplarınızın iç kısmını olduğu gibi muhafaza edebilir, sadece kapaklarını değiştirerek yeni bir görünüm elde edebilirsiniz. Maliyet olarak da sizi yormayacaktır. Daha kişisel bir görünüm için mutfak dolabı kapaklarınızı özel olarak da yaptırabilirsiniz.

 

Boya, laminat, ahşap ya da vinil gibi kullanabileceğiniz çok fazla seçenek var. Siz sadece modern mi yoksa klasik mi, kulplu mu kulpsuz mu olacağına karar verin. İstediğiniz tarzı mutfak dekorasyonuna yansıtmak için düşünmeye biraz zaman ayırmanız gerekiyor. Örnek görseldeki gibi karıştırma ve eşleme de -düzgün bir şekilde yapıldığında- çok iyi olabilir. Üst kısımda parlak siyah dolaplar, alt kısımda ise rustik ham ahşap kullanılmış. Ortaya çıkan görüntü ise takdir edilecek türden. Umarız bu önerilerimiz mutfağınızı kolayca dekore etmek konusunda size ilham verir.

Top