BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KLASİK DENİZ TEMALI YATAK ODASI DEKORASYONU

KLASİK DENİZ TEMALI YATAK ODASI DEKORASYONU

15 Mayıs 2017

Yatak odanıza mavi ve gri tonları ile klasik deniz temalı dekorasyonu ekleyebilirsiniz. Böylelikle yaz mevsimine az bir süre kalmışken ferah bir yatak odası dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. “Kendin Yap” tarzı dekorasyonu seviyorsanız basit dekorasyon önerilerimiz ile yatak odanıza kolayca yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bütün önerileri yapmanız gerekmiyor. Sadece size en uygun olanlarını seçin ve başlayın. Keyifli okumalar!

Yatak başlığını kaplayın

Gözünüzü yoracak sahil motifleri kullanmak yerine örnek görseldeki gibi yatak başlığınızı soyut desenler ile kaplayabilirsiniz. Desenli bir yatak başlığı özellikle koyu renk duvarlarda öne çıkar. Odayı daha şık gösterir.

Zemini yenileyin

Döşemeleri beyaza boyayarak ve dokulu kilim ekleyerek rahat bir ortam yaratabilirsiniz. Beyaz zemin, planın geri kalanında daha koyu renklerle kontrast oluşturan parlak ve dengeleyici bir etki sunar.

Pamuklu çarşaflar seçin

Mavi tonlarındaki pamuklu çarşaflar beyaz çarşaflara göre odanın daha ferah ve iç açıcı görünmesini sağlar. Aynı zamanda desenli yatak başlığı ve koyu renk duvarlarla da uyum sağlar. Üzerine yastıklar ekleyerek de daha ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ham ahşap raflar ekleyin

Ham ve doğal ahşap ile rustik bir görünüm ekleyebilirsiniz. Ham ahşap raflar, duvarları öne çıkarır ve dekoratif parçaları sergilemek için harikadır. Uyum yaratmak için diğer mobilyaları da ahşap tonlarında seçin. Örnek görseldeki çekmeceli dolap gibi.

Duvarlara doku ekleyin

Dokulu duvar kağıdı kullanarak rahat bir görünüm elde edebilirsiniz. Duvar kağıdı kullanmak istemiyorsanız endişelenmeyin, renk katmak için boya da kullanabilirsiniz. Tabii ki duvar kağıdına göre pürüzsüz bir görünümü vardır.

Çizgili perde kullanın

Rahat bir görünüm yaratmak için çizgilerin keskin olmamasına dikkat edin. Gerçekten rahat ve şık bir görünüm elde etmek için, perdeleri zemine değecek şekilde kullanın. Mavi ve açık renk tonlarında perde seçmeye da özen gösterin.  

Top