BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KİTAPLAR İLE EV DEKORASYONU

KİTAPLAR İLE EV DEKORASYONU

02 Mayıs 2017

Kitaplar, okumanın dışında, dekorasyonda oldukça önemli ögelerdir. Özellikle kalın romanlar, kahve masalarında ya da raflarda kullanıldığında dekorasyona sıcaklık ekler. Ayrıca her biri farklı dokulara ve desenlere sahip olduğu için bir arada kullanıldıklarında eklektik bir görünüm de oluşturur. Sizin için dekorasyonda kitapları nasıl kullanabileceğinizle ilgili birkaç ipucu hazırladık. Keyifli okumalar!

DAĞINIK ŞEKİLDE KÜMELEYİN

Kitapları masaların, sehpaların, rafların ya da konsolların üzerinde dağınık kümeler halinde kullanabilirsiniz. Yanlarında ise mum ya da dekorlar kullanarak etkiyi artırabilirsiniz. Böylelikle de odanıza doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz.

SADECE RAFA İHTİYACINIZ YOK

Kitapları dekorasyona dahil etmek için tek seçeneğiniz raflar değil. Kahve masaları, sehpalar ya da puflar üzerinde kitap yığınlarını kullanabilirsiniz. Gerçekten muhteşem bir etki elde edeceğinize hiç şüpheniz olmasın.

KİTAP KAPAKLARINI SERGİLEYİN

Kitap içeren bir sürü rafınız varsa, hepsini yan sergilemek yerine bazılarının ön yüzlerini çevirin. Bu sayede göze hoş gelecek ilginç kapakları da görmüş olursunuz. Bunu kupalar, dekorlar ve kartpostallarla da yapabilirsiniz. Tamamen simetrik bir görüntü oluşturmak yerine, dağınık bir düzen yaratmayı deneyin. Böylelikle de daha doğal bir dekorasyon elde edersiniz.

DEKORLAR İLE BİRLİKTE KULLANIN

Kitaplar ile dekorları ve objeleri bir arada kullanın. Doğal bir görünüm için yatay ve dikey olacak şekilde dekorasyon ögelerini karıştırın. Kitap koleksiyonunuz yoksa da endişelenmeyin. Hepimiz bir yerden başlamalıyız ve sahaflar gerçekten ilginç olanları bulabileceğiniz yerlerdir. 

Top