BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KİRALIK EV DEKORASYONU İÇİN 10 ÖNERİ

KİRALIK EV DEKORASYONU İÇİN 10 ÖNERİ

01 Haziran 2017

Bir ev kiraladığınızda sizi muhtemelen düz beyaz duvarlar, bej zemin ve kötü aydınlatmalar karşılayacaktır. Ayrıca mobilyalı bir ev kiraladığınızda da başkalarının eşyalarını kendi tarzınıza göre kişiselleştirmek oldukça zor olabilir. Ama sizi yansıtacak dekorasyon yapmanızın önüne geçmesin. Kiraladığınız evi şık ve rahat bir şekilde dekore etmeniz için 10 öneri hazırladık. Keyifli okumalar!

 

Çerçeveleri duvara yaslayın

Kiralanmış bir evi, size özel hale getirmek için yapabileceğiniz en kolay şey, sevdiğiniz eşyaları kullanmaktır. Duvarlara delik açmak yerine, çerçeveli resimlerinizi klasik kitaplar ya da şık dekorlar şık ile birlikte duvara yaslayabilirsiniz.

Aksesuarları akıllıca kullanın

Duvarlarınıza renk ve desen eklemek istiyor, ancak iz kalmasından endişe duyuyorsanız, 3M markasının yapışkanlı şeritlerini deneyebilirsiniz! Bu sayede fotoğraf çerçevelerini, duvarlarda delik açmadan kolayca duvarınıza asabilirsiniz.

Duvar kağıdını MDF ile kaplayın

Evet, duvar kağıdı kullanabilirsiniz! Üstelik duvar kağıtlarını duvarlarda herhangi bir iz bırakmadan istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey, seçtiğiniz duvar kağıdını MDF örtü ile kaplamaktır. Duvarınızın büyüklüğüne göre marangozdan MDF satın alabilirsiniz.

Depolama alanı yaratın

Ayaklı raflar ile iç mekâna karakter katabilir ve alandan tasarruf edebilirsiniz. Bağımsız mobilyalar -duvara sabitlenmesine gerek kalmadan- oldukça çarpıcı görünür.

Kötü seramikleri kapatın

Kiralık bir evin mutfağını ve banyosunu dekore etmek diğer odalardan çok daha zordur. Ancak yine de basit hileler kullanılarak yenilenebilir. Kötü görünen banyo ve mutfak seramikleri, retro tarzda su geçirmez çıkartmalarla kapatılabilir. Yani seramiklerinize anında renk ve desen ekleyebilirsiniz.

Mutfak masanızı yenileyin

Yeni bir mutfak masası almanız gerektiğinden bahsetmiyoruz. Oturmak isteyeceğiniz ve göze hoş gelen bir alan yaratmak için tarzınıza uygun bir masa örtüsü ile mutfak masanızın üzerini kapatın. Böylelikle eski ve yıpranmış görünen masanızı yeni gibi gösterebilirsiniz.

Yıpranmış zeminleri saklayın

Kiraladığınız evde muhtemelen yıpranmış bir halı ya da laminat parke olacaktır. Ancak döşemeleri değiştiremeseniz bile gizleyebilirsiniz. Yıpranmış görünen parkeleri ya da halıyı, dekorasyona uygun bir kilimle saklayabilirsiniz.

İç mekâna renk katın

Parlak aksesuarlar ve kumaşlar, odanın görünümünü ve hissini değiştirmenin mükemmel yollarıdır. Odayı tamamen değiştirmenize gerek kalmaz. Sadece nevresimlerde bir değişiklik yapmanız yeterlidir. Renk seçerken cesur olun ve en sade odayı bile canlandıracak desenlere yoğunlaşın.

Çiçek ekleyin

Evinize samimi ve renkli bir dokunuş eklemek için iç mekânı gerçek ya da sahte çiçeklerle süsleyin. Hazır çiçek setleri satın alabilir ya da küçük vazolar kullanarak kendi aranjmanınızı yaratabilirsiniz.

Aydınlatma kullanın

İyi bir aydınlatma, kiraladığınız evi size özel hale getirebilmeniz için çok önemlidir. İç mekâna stil ve karakter katmak için ilginç bir avize, lambader, masa veya zemin lambası tercih edebilirsiniz.

Top