BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KAFENİZİ YA DA RESTORANINIZI DAHA TERCİH EDİLEBİLİR YAPMAK

KAFENİZİ YA DA RESTORANINIZI DAHA TERCİH EDİLEBİLİR YAPMAK

25 Ocak 2017

KAFE YA DA RESTORANIN İÇ MİMARİ TASARIMI

Kafe ya da restoran işinin zor olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü pek çok kafe ve restoran müşteri bulamamaktan yakınıyor. Bizce önemli olan müşterilerin zaman geçirmek isteyeceği davetkar bir mekan yaratmaktır. Böyle bir mekan konsepti yaratırsanız sadık bir müşteri kitlesi kendiliğinden oluşacaktır.

İÇ MEKAN TASARIMI

Kafenizi ya da restoranınızı deneyim sunan bir yer haline getirin. İster kahve satan bir kafeniz olsun ister bir balık restoranınız; "mekanınızın konseptini ve tasarımını" insanların ilgisini çekecek şekilde yapın. Çünkü insanların ilk dikkat ettiği şey görselliktir.

İÇ MEKANDA OBJELER VE DEKORLAR

Mekanınıza gelen herkese istisnasız hoş geldin deyin. Özellikle bizim kültürümüzde bu bir sıcaklık göstergesidir. İnsanlara kendilerini özel hissettirirsiniz. Mekanınıza konseptinizle ilgili detaylar ekleyin. "Objeler ya da dekorlar" insanların mekanınızda daha uzun süre kalmasını sağlayabilir.

Topluluk merkezi oluşturun. Müşterileriniz mekanınıza sohbet edip bir şeyler içmeye ya da yemeye geliyor. Yiyecek ve içeceklerinizin kalitesi kadar onlarla iletişime geçme şekliniz de mekanınızın algısını yükseltir. Facebook, Twitter ya da Instagram gibi mecralarda müşterilerinizin mekanınızla ilgili yaptığı paylaşımları beğenerek ya da yorum yaparak onlarla etkileşime geçebilirsiniz. Bu sayede kafeniz ya da restoranınız sadece yiyecek ve içecek sunan mekan olmaktan çıkıp deneyim yaşatan bir yer haline dönüşür. Yani müşterilerinizle duygusal bir bağ kurarsınız.

İÇ MEKAN DEKORASYONU

İnsanlar artık gittikleri yerlerde ilgi çekici buldukları detayları anında sosyal medya hesaplarından diğer insanlarla paylaşıyor. Az önce belirttiğimiz gibi mekanınızda bulunan objeler ya da dekorlar gibi ilgi çekici detaylar, misafirlerinizin anında dikkatini çeker. Bu detayları diğer insanlarla paylaşmak isterler. Bu da ağızdan ağıza pazarlama etkisi yaratarak mekanınız hakkında farkındalık oluşturur.

Özetlersek; konseptinize uygun bir "iç mekan tasarımı", misafirlerinize gösterdiğiniz sıcaklık, sosyal medyayı etkin kullanmanız ve insanlarla sürekli iletişimde olmanız sizi farklı kılacaktır. 

Top