BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
KAFE TARZI MUTFAK DEKORASYONU

KAFE TARZI MUTFAK DEKORASYONU

15 Mart 2017

Birçok kişi kafelerin ya da kahvecilerin mutfaklarını sever. Çünkü kafe mutfakları ruhsuz ve sıkıcı görünmez. Böyle mutfaklarda sevdiğiniz bir şeyler içerken ya da güzel bir yemek yerken anında rahatlarsınız. Bunun sebebi ise ayrıntılarda gizlidir. Mutfaklara ruh katan şeyler genellikle gözden kaçan detaylardır. Yani sanat eserleri, aydınlatmalar, aksesuarlar ve bitkiler gibi iç mekânın kalbi ve ruhu olan detaylar. Önceki yazılarımızda bunu yeterince vurgulamamış olabiliriz ama gerçekten iç mekânı farklılaştıran detaylar bunlardır. Mutfağınıza tıpkı oturma odanızda olduğu gibi aksesuarlar ve dekorlar ekleyin.

Örnekteki görseldeki gibi kirli tuğla duvarlar ve canlılık da kafe tarzı mutfak dekorasyonu için önemlidir. Tuğla duvarlar ve neon aydınlatmalar pahalı olmamakla birlikte uygulaması da kolay olan şeylerdir. Tuğla duvar kullanıldığı iç mekâna sıcaklık ve doku ekler. Eğer uygulama kısmında işçiliğe para harcamak istemiyorsanız kaplama da tercih edebilirsiniz.

Tuğla duvarların önünde ise duvara monte rafları kullanabilirsiniz. Mutfak malzemelerini sergilemek için harikadır. Aynı zamanda oldukça pratiktir. Kullanmak istediğiniz malzemeye kolayca ulaşmanızı sağlar. Kafe tarzı mutfak dekorasyonu yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da aydınlatmadır. Görseldeki gibi eğlenceli ve canlı bir hava yakalamak istiyorsanız avize gibi klasik aydınlatmaları kullanmamanızı öneririz. Daha modern olan sarkıt aydınlatmaları tercih edebilirsiniz.

Tezgâhın duvar ile uyumlu olmasını istiyorsanız doğal ahşabı tercih edebilirsiniz. Sandalyeleri ise bar taburesi gibi yüksek ayaklı ve yine ahşap oturaklı olanlardan seçebilirsiniz. Umarız kafe tarzı mutfak dekorasyonu konusunda önerilerimiz işinize yarar.

 

Top