BARKOD İÇ MİMARLIK - İZMİR İÇ MİMARLIK & DEKORASYON - COPYRIGHT 2016 - 2022. TÜM HAKLARI SAKLIDIR.
INSTAGRAM’DA PAYLAŞABİLECEĞİNİZ DEKORASYON FİKİRLERİ

INSTAGRAM’DA PAYLAŞABİLECEĞİNİZ DEKORASYON FİKİRLERİ

18 Mayıs 2017

Bizi takip edenler bilir, Instagram’a oldukça takıntılı durumdayız. Pinterest’e de aynı şekilde ağırlık veriyoruz ama kullanıcı yoğunluğu bakımından Instagram bir adım önde. Instagram’da aktif olmaya çalışıyoruz. Ev dekorasyonu ve iç mimari ile ilgili elimizden geldiğince öneriler paylaşıyor ve bizi takip edenlerin sorularını yanıtlıyoruz. Yakın zamanda “Kendin Yap” tarzında bir YouTube kanalı açmayı da planlıyoruz. Burada da videolar ile dekorasyon ve iç mimari hakkında size ilham olabileceğini düşündüğümüz içerikleri paylaşacağız.

Instagram, bize ilham kaynağı olan mecraların başında geliyor. Bu blog yazımızda da dekorasyon ve iç mimari fotoğraflarınızı Instagram için nasıl daha etkili hale getirebileceğinizi anlattık. Keyifli okumalar!

Botanik ile ilgili her şey

Ev dekorasyonunda ve iç mimaride bitkilerin önemini her zaman vurguluyoruz. Instagram için de bu durum geçerli. Kaktüsler, yapraklar, botanik baskılı dokumalar, çiçekler, bitkiler... Kısacası botanik ile ilgili her şey Instagram’da paylaşmak için harikadır. Size ilham vereceğini düşündüğünüz Instagram hesaplarını takip edip fikir alabilirsiniz.

Dramatik mekânlar

Nötr, mürekkep ya da toprak renk tonlarındaki her iç mekân anında dikkat çekiyor. Her zaman söylediğimiz gibi koyu renk tonlarını kullanmak konusunda cesur olun. Standarttan farklı olan her şey öne çıkar.

Yemek

Beslenme oldukça kişisel bir konudur. Çünkü herkesin farklı bir damak zevki vardır. Biz de ofis olarak yakın zamanda sağlıklı beslenmeye karar verdik ve özellikle öğle yemeklerimizde az kalorili ama bol enerji veren gıdalara ağırlık verdik. Marine lahana ve cevizli süt gibi yiyeceklerle hem sağlıklı besleniyor hem de enerjik oluyoruz. Yemekleri Instagram’da nasıl kullanabileceğinize gelirsek, mutlaka süslemeye özen gösterin. Eğer iyi yemek takımlarını sadece misafir geldiğinde kullananlardan değilseniz hazırladığınız yemekler ile birlikte kullanmayı deneyin. İç mekândaki ayrıntıları da göz önüne alabilirsiniz. Sevdiğiniz bir sehpanın üzerinde dekoratif ögelerle birlikte hazırladığınız yemekleri kullanabilirsiniz. Yani tüm mesele dengeli bir kolaj oluşturmakta. Hazır olduğunuzda deklanşöre basın ve Instagram’a yükleyin. Efekt kullanmayı da unutmayın tabii.

Doğa

Doğal olan her şeyin cezbedici bir etkisi vardır. Ahşap tabureler, bitkiler ya da dekorlar... Evinizde doğal olan her şeyi en çok kullanılan etiketlerle birlikte Instagram’a yükleyin. Etkileşime siz bile inanamayacaksınız.

Yaşayan mekânlar

Minimalist yaklaşımı unutun, cesur ve maksimalist olun. Instagram’da paylaşılan bazı iç mekânlar çok düzenli ve mükemmel görünüyor. Ancak hayatta her şey her zaman bu kadar düzenli değildir. Dengeli dağınıklık yaratmaya çalışın. Rahat ve doğal olun. Yaşayan iç mekânlar her zaman daha fazla dikkat çeker.

İşte bize ilham veren Instagram hesaplarından bazıları. Umarız size ilham verirler.

Design Sponge 

Farm Girl Flowers

Cereal

Cabin Porn

Top